Radek Brousil: Byl tam sbor... | There was a choir, there

20. 11. 2020 26. 02. 2021 Glassyard Gallery

„Nevím, jestli vůbec něco bude v pořádku” hlavní hrdina filmu Radka Brousila putuje městem a zemí v kostýmu ryby odsouzené k smrti a v duševním dialogu promlouvá o ženském hyperobjektu konce, hanbě, vině a možnosti něco dělat. Skateboarding, kouření cigaret a otázky týkající se „cítění motýlů“ spolu s dlouhými, rozdělenými záběry a podmanivou hudbou, která jako by odkazovala na melancholickou romantiku nezávislých filmů kultu 90. let. Autentičnost zážitku je však neustále odcizována teatrálními kostýmy a rekvizitami, přehráváním, výřezy, banálních výpovědí, ale především všudypřítomných stínu reálné katastrofy. Záměrně nevyřešená rozpolcenost intimity a životního dramatu, lze také číst jako rezolutní žádost či prosbu. (Julie Bena, kurátor)

POZOR! Online vernisáž: premiéra nového videa Radka Brousila 19. listopadu v 18.00 na Instagramu Glassyard Galerie (@glassyard_budapest).

Radek Brousil (*1980) je umělec žijí v Praze. V návaznosti na své dřívější experimenty prostorově rozšířených fotografií doplňuje Brousilova nedávná práce tradiční fotografický formát o video projekce a instalace textilu / keramiky. Galerie Glassyard představuje Brousilovo dílo poprvé v Maďarsku se skupinou děl vytvořených speciálně pro tuto příležitost. Sbírka obsahuje nové video projekce spolu s doprovodnou fotografickou sérií zobrazující jedinečnou citlivost, silné hudebními motivy, snové obrazy a generační pocit, který se v našich každodenních životech objevuje stále silněji, když se vydáváme směrem k nevyhnutelné ekologické katastrofě.

 (Titulní fotografie zveřejněna s laskavým svolením umělce a galerie Glassyard)

Místo konání události

Informace o události

  • Název události: Radek Brousil: Byl tam sbor... | There was a choir, there
  • Datum: 20. 11. 2020 26. 02. 2021
  • Místo konání: Glassyard Gallery
  • Adresa: Budapest, Paulay Ede u. 25-27, 1061 Magyarország

Podobné události