Global Science Café: Gaming: Charles Games

Po 30. 11. 2020 18:00 Online událost

Global Science Café Czech Centres (GSC) je cyklus populárně-vědeckých přednášek a debat s nejlepšími českými vědci, inovátory, ekonomy a dalšími významnými osobnostmi je pořádaný Českými centry a sdílený v rámci celé sítě. Jde o neformální fórum určené k diskuzi nad současnými vědeckými  a společenskými otázkami.  

Tématem následujícího pořadu je Charles Games, studio stojící za oceňovanou hrou Attentat 1942.

GSC 4: Gaming: Charles Games

online via Facebook dne 30. 11. v 18 hodin (CET)

Moderace: Michael Londesborough
www.michaellondesborough.com

Hosté:Vít Šisler, Jakub Gemrot
Místo konání: FEL ČVUT Praha

Charles Games je studio stojící za oceňovanou hrou Attentat 1942. Charles Games se zaměřuje na narativní hry v jedinečném prostředí, přichází s inovativními způsoby, jak se věnovat vážným tématům. Studio Charles Games sídlí v Praze a v současné době vyvíjí novou historickou hru Svoboda 1945 a dobrodružnou The Legend of the Spirit Bird.

Vít Šisler je vyučující na FFUK a odborný asistent v rámci oboru Studia nových médií. Ve svém výzkumu se věnuje informačním a komunikačním technologiím na Blízkém východě
a výukovým hrám a simulacím. V letech 2008 – 2009 absolvoval na Fulbrightově stipendiu vědeckou stáž na Nortwestern University v Chicagu.

Jakub Gemrot studoval programování na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Aktuálně na UK učí, v roce 2015 stál u vzniku nového oboru „vývoj počítačových her“. Jakub je hlavním programátorem hry Attentat 1942.

Informace o události

  • Název události: Global Science Café: Gaming: Charles Games
  • Datum: Po 30. 11. 2020
  • Čas: 18:00
  • Adresa: Online událost

Podobné události