Jakožto kulturní institut jsou členem sítě zahraničních evropských kulturních institutů – EUNIC. Prezentují naši zemi v široké škále kulturních a společenských oblastí: od umění přes kreativní průmysly až po propagaci úspěchů české vědy a inovací.
Věnují se výuce češtiny v zahraničí. Zapojují se do mezinárodních projektů a slouží jako platforma pro rozvoj mezinárodního kulturního dialogu.
Budapešťská pobočka byla v roce 1993 zřízena v Zichyho paláci v šestém obvodu, ve kterém od roku 1922 sídlí český (československý) zastupitelský úřad. Naše služby zahrnují vedle kulturních pořadů také knihovnu (cca. 5 tis. svazků), jazykové kurzy nebo pronájem prostor pro firemní akce.
Těžiště naší činnosti spočívá v rozvíjení dialogu s maďarskou veřejností, zejména podporou společných kulturních akcí. Zprostředkováváme kontakty a ve spolupráci s partnerskými institucemi pořádáme kulturní a vzdělávací akce v širokém žánrovém spektru. Organizujeme jazykové kurzy pro začátečníky i pokročilé. Zájemcům o českou literaturu je k dispozici knihovna.
Nabízíme zprostředkování kontaktů ve všech oblastech a uměleckých žánrech, součinnost při pořádání výstav, koncertů, besed a autorských čtení. Společně s českým velvyslanectvím v Budapešti i dalšími institucemi prezentujícími Českou republiku v Maďarsku se snažíme přiblížit současnost a kulturní tradice naší země v široké škále akcí pořádaných na různých místech Maďarska. Uvítáme partnery z České republiky, kteří stejně jako my chtějí napomáhat vzájemnému poznání národů střední Evropy a zpestřovat kulturní mapu našeho regionu.