Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.5.2006 0:00 - 0:00

Vladislav Bláha

Koncert předního českého kytaristy Vladislava Bláhy

 

Vladislav Bláha je vítězem 4 národních a mezinárodních soutěží: ve Volos (Řecko), v Esztergom (Maďarsko), v Kutné Hoře a v Markneukirchen (Německo). Stal se nositelem bronzové medaile v kytarové soutěži Radio France v Paříži.

 

Bláha absolvoval studium na Konzervatoři v Brně u prof. Arnošta Sádlíka, na Vysoké hudební škole F.Liszta ve Weimaru a doktorantské studium na VŠMU v Bratislavě. Své umění hry zdokonalil v mistrovských kursech u Costase Cotsiolise  (Řecko), Abela Carlevara (Uruguay) a na studijním pobytu u Gordona Crosskey a Johna Duarte v Anglii.

 

Koncertuje sólově a jako sólista s orchestrem v předních koncertních  sálech ve městech jako např. Londýn, (Royal Festival Hall, 4/2002)  Paříž,  Tokyo, Berlín, Los Angeles,  New York,  Chicago, Portland, Dallas, Vídeň, Zurich, Valencie, Mantova, Jakarta, Saigon, Havana – celkem koncertoval v 31 zemích Evropy, Asie, Latinské Ameriky a v USA. Odborné kritiky v tisku oceňují jeho bohatství hudebního výrazu, vynikající virtuositu, brilantnost a čistotu hry. Bohatá je rovněž i Bláhova nahrávací činnost pro rozhlas a televizi řady zemí, jakož i CD nahrávky.

 

V programu jsou skladby španělských, anglických, italských a českých skladatelů pro klasickou kytaru.

 

 

http://vlblaha.sky.cz/

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

17.5.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala