Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.4.2014 18:00 - 20:00

Hrabal na Lodi

Multimediální prezentace Via Hrabal pražského sdružení Serpens. Promítání nejlepších snímků filmové soutěže a předání cen vítězům. Literární fórum o fenoménu Bohumil Hrabal. Fotografie Ladislava Michálka. Koncert skupiny Manon meurt. Večerem provází László G. Kovács. Pořádá České centrum ve spolupráci s pivovarem Staropramen.

Vyvrcholením jarních pořadů k centenáriu Bohumila Hrabala bude 12. 4. multižánrová párty na Lodi A38,  ve spolupráci s pivovarem Staropramen.

Na palubě i v podpalubí se chystá pestrý program:

Via Hrabal: Maďarská premiéra multimediální prezentace Sdružení Serpens (Ivo Krobot, Tomáš Mazal, Václav Špale), která už obletěla půl Evropy.

Hrabal Habbal (Hrabal s pěnou): Promítání vítězných snímků a předání cen výhercům filmové soutěže kterou vypsalo České centrum ve spolupráci s festivalem krátkých filmů BUSHO a kterou v dubnu loňského roku vyhlásil režisér Jiří Menzel.

Výstava a překladatelské fórum v malém sále: Výstava fotografií  Ladislava Michállka evokuje nejen magickou Prahu z 60. a 70. let minulého století, ale také kruh Hrabalových přátel. S jedním z nich, mistrovým životopiscem Tomášem Mazalem, bude hovořit hovořit Péter Kocsis a Robert Svoboda. Pozvání na loď přijal také překladatel české poezie a spisovatel István Vörös i dvojice Hrabalových dvorních překladatelů – Zsuzsa Detre a György Varga. Moderátorem fóra bude historik a bohemista Andor Mészáros.

Hudební program: Večer uzavře v hlavním sále koncert shoegazové skupiny Manon meurt. Mladí hudebníci, kteří platí za objev roku 2013, přijíždějí z Rakovníka. Bližší informace na webu: http://bandzone.cz/manonmeurt

O pěnivé osvěžení návštěvníků se stará hlavní sponzor programu, pivovar Staropramen

 

Informace o všech hrabalovských priogramech v Maďarsku: http://hrabal100.blogspot.com

 

 

 

Místo konání:

Loď A38 (A 38 Hajó)

Datum:

12.4.2014 18:00 - 20:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala