Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.9.2011 20:00 - 4.9.2011

Vertigo Quintet a Dorota Barová

Kapela se zpívající violoncellistkou Dorotou Barovou vystoupí 1. září na Debrecínských jazzových dnech.

VERTIGO, kapela dříve známá  jako VERTIGO QUINTET vznikla koncem roku 2002 jako mladý, dynamický projekt muzikantů, kteří chtějí hledat svůj vlastni hudební jazyk. Syntézou osobitých hlasů jednotlivých hráčů se záhy zrodil nezaměnitelný zvuk kapely. Diky neutuchajícímu entusiasmu a nesporným hudebním kvalitám se Vertigo Quintet stalo stálicí evropské hudební scény.

VERTIGO nyní  zahrnující  dříve  hostující  Dorotu  Barovou  již  v řadách stálých  členů a tím  pádem  rozšířená  na  sextet, vydala v tomto roceá vynikající  třetí  studiové  album  s názvem METAMORPHOSIS.  Album  zachycuje  členy  kapely  na nekončící  cestě  za  novými  tvůrčími  postupy  a  impulsy  a  je naplněno  leckdy překvapivou, stále však hluboce autentickou a  pocitově založenou  originální  hudbou. 

Autorem  většiny skladeb  je  saxofonista Marcel Bárta,  dvě  skladby  jsou  dílem violoncellistky  a  zpěvačky  Doroty  Barové, jednu  skladbu složil  trumpetista  Oskar  Török. VERTIGO  QUINTET  je držitelem ceny Anděl za nejlepší jazzové album roku pro svůj eponymní  debut  z roku  2005 (vydal  Amplión  Records), následující album vzniklé již ve spolupráci s Dorotou Barovou (Vertigo Quintet & Dorota Barová, Animal Music 2008) získalo nominaci na tuto cenu; kromě těchto alb  zahrnuje  diskografie  VERTIGO  QUINTETU  ještě  CD  Live  U  staré  paní  (Amplión  Records, 2006).

V nové sestavě s Dorotou Barovou, kterou maďarské publikum zná z několika koncertů souboru Tara Fuki (naposledy 24. září 2010 na CEU) vystoupí kapela i 1. září na Debrecínských jazzových dnech.

Více na:
http://www.vertigoquintet.com

Místo konání:
Kölcsey Központ, 4026 Debrecen, Hunyadi utca 1-3.
Datum:

Od: 1.9.2011 20:00
Do: 4.9.2011

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala