Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.11.2014 - 15.2.2015

Turning Points: Výtvarná reflexe historie 20. století

Instalace Normální život od Kateřiny Šedé je součástí pozoruhodného mezinárodního výstavního projektu Turning Points, otevřeného do února v Maďarské národní galerii. Výstava uspořádaná budapešťským klastrem EUNIC nabízí výtvarnou reflexi historických milníků uplynulého století od vypuknutí 1. světové války až po pád komunismu a rozšíření EU v r. 2004. Kurátoři: Zsolt Petrányi a Vitó Vojnits Purcsár.

Maďarský klastr sdružení evropských kulturních institutů EUNIC ve spolupráci s Maďarskou národní galerií připravil společný výstavní projekt, věnovaný hlavním milníkům evropské i světové historie, jejichž výročí si letos připomínáme. Výstava zahrnuje výtvarná díla tematizující události od vypuknutí první světové války až po pád železné opony v roce 1989 a vstup zemí bývalého sovětského bloku do EU v roce 2004. Na výstavě je zastoupeno 26 umělců a uměleckých sdružení z 16 zemí - Evropy, Izraele a Japonska - cca 150 díly nejrůznějších žánrů – malby, kresby, fotografie, instalace, videoprojekce aj. Z České republiky se do projektu zapojila známá autorka originálních výtvarně-sociálních projektů Kateřina Šedá se svou instalací "Normální život".

Výstava je otevřena od 13. listopadu 2014 do 4. února 2015 v budově C Maďarské národní galerie na Budínském hradě (na ploše cca 600 m2 v oddělení maďarského umění dvacátého století). Autor konceptu výstavy je maďarský historik umění a kurátor (m.j. autor stálé expozice moderního maďarského umění v NG) Zsolt Petrányi. Na projektu kurátorsky spolupracoval Vitó Vojnits Purcsár.

 


Místo konání:

Magyar Nemzeti Galéria, C épület, III. emelet, 1014 Budapest, Szent György tér 2.

Datum:

Od: 14.11.2014
Do: 15.2.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala