Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.3.2019 19:00 - 22:00

The WARdrobe - Štourač, Baumann

Projekt fyzického divadla (rozvíjející se projekt) Jakuba Štourače a Felixe Baumanna. Po dvou týdnech práce v Bakelit Multi Art Center získáme přehled o současném stavu tvorby.

 

Představení je inspirováno různými historickými, mýtickými a soudobými příběhy a postavami typickými pro tyto příběhy, z nichž všechny žily v extrémních podmínkách izolace způsobené válkou, vězením, psychiatrickou léčebnou nebo osudem. Důvěrní hrdinové čekající na vysvobození.

Cílem je vytvořit metaforu, která se týká zároveň současného stavu celého regionu V4: mladé generace Slováků, Čechů, Maďarů a Poláků, ale také dalších generací a zemí z celého světa. Přejí si vytvořit obraz  těchto lidí, kteří jsou ztracení ve svých životech, jednak kvůli současné globální situaci, ale zejména proto, že se země stále zotavují z komunistické ideologie a reality – hledají spásu a vykoupení v extremismu a násilí tváří v tvář realitě, které nejsou schopni čelit jiným způsobem.

S pomocí svých mnohaletých zkušeností s alternativním divadlem použijí tvůrci směs tance, fyzického a vizuálního divadla, rytmu a hudby. Nezbytnou roli bude hrát humorný, provokativní a kritický způsob myšlení a hereckého provedení.


Scénář a režie: Jakub Štourač (CZ) / Felix Baumann (DE)
Vytvořili a interpretovali: Jakub Štourač (CZ) / Elena Pecenova (CZ) / Pilou Barge (FR) / Gérard N. Célestinov (FR) / Felix Baumann (DE)
Dramaturgie: Marek Turošík (SK)
Živá hudba: Pilou Barge (FR)
Scénografie: Jakub Štourač (CZ)
Zvukový design: Matěj Vejdělek (CZ)
Světelný design: Jiří Šmirk (CZ)
Podporováno International Visegrad Fund, Divadlo CONTINUO Theatre, Accademia Teatro Dimitri

Pro vstupenky zdarma prosím pište na szinhaz@bmac.hu

Délka představení: 40 min
http://www.continuo.cz/wardrobe/

Místo konání:

Bakelit Multi Art Center, Budapest, Soroksári út 164, 1095

Datum:

22.3.2019 19:00 - 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala