Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.4.2018 20:00 - 22:00

Szabó – Turcerová – Maceček (SK/CZ) v Opus Jazz Club

Mladé trio složené ze dvou studentů Janáčkovy Akademie Múzických Umění a studentky saxofonu Akademie umění v Bánské Bystrici.

 

Trio prezentuje vlastní kompozice, osobité aranže jazzových standardů a také tvorbu současných autorů. Jejich hra je velmi komunikativní, barevná a podstatnou část tvoří improvizace. Můžete se těšit na jímavé melodie a vcítit se do rytmu jiskrných kompozic.

 

Štefan Szabó se narodil v roku 1988 v Rimavskej Sobote. Je absolventem Univerzity Mateja Bela (obor : hudební výchova a hudební soubory) a v současnosti studuje pod vedením Davida Doružku jazzovou interpretaci na Janáčkově Akademii v Brně. Zúčastnil se mnoho workshopů zaměřenýchh na jazzovou hudbu a improvizaci (Letná jazzová dieľňa, Jaworki Jazz Camp, Berklee Summer School - Umbria).

 

Michaela Turcerová pochází z Banské Bystřice, kde po ukončení gymnázia začala studovat na Akademii umění v Banské Bystřici kompozici a saxofon na Konzervatoriu Jána Levoslava Bellu. Během studia navštěvovala soukromé hodiny jazzu u Klaudia Kováča a Martina Uhereka. V soušasnosti pokračuje ve studiu saxofonu na Akademii umění v Banské Bystřici pod
vedením Mareka Pastirika, je členkou ansámblu Kompost, který interpretuje současnou hudbu a
Academy Big Band Orchestra.

 

Petr Maceček, hráč na bicí, student III. ročníku bakalářského studia Jazzové interpretace Janáčkovy Akademie Múzických Umění v Brně. Studoval soukromě 5 let u Kamila Slezáka a nyní navštěvuje jeho hodiny na JAMU. Účastnil se mnoha workshopů jazzových velikánů - Wynton Marsalis, Chris Potter, Yaron Herman, Jesse Van Ruller, Dan Tepfer, Jochen Ruckert, Mark Turner.

 

Koncert proběhne 25. Dubna 2018 od 20:00 - 22:00.

Místo konání: https://opusjazzclub.hu/

Facebook událost: https://www.facebook.com/events/161657887879445/

Vstupenky lze koupit na místě za cenu 1500 HUF, online na http://bmc.jegy.hu/program/szabo-turcerova-macecek-sk-90014 a na InterTicket Jegypont partners na jiným místěch v Maďarsku. Pokud chcete mít místo k sezení, je třeba si po zakoupení vstupenky zarezervovat stůl. Rezervace stolu bude platná do 20:00 25. dubna, zbylé místa u stolů budou přiřazeny prvním příchozím bez rezervace. Číslo pro rezervaci stolu: +36 1 216 7894 (mějte prosím svoji vstupenku po ruce)

 

 

 

 

Místo konání:

Opus Jazz Club, Budapest IX., Mátyás u. 8.

Datum:

25.4.2018 20:00 - 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala