Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.5.2018 - 13.5.2018

Symfonie č.2 G.Mahlera

Český filharmonický sbor Brno patří k nejužší světové špičce. Dirigenti, orchestry a sólisté, s nimiž sbor doposud spolupracoval, se o něm vyjadřují v superlativech. Kritika pak oceňuje především kompaktní zvuk a širokou škálu výrazových prostředků, jimiž disponuje.

Český filharmonický sbor Brno (založen 1990) vystupuje na všech evropských prestižních festivalech i významných koncertech a vždy dokáže posluchače uchvátit vysokou profesionalitou a mimořádným hudebním cítěním.

Za úspěchy tělesa stojí jeho zakladatel, sbormistr a ředitel Petr Fiala (1943). Vystudoval brněnskou konzervatoř a JAMU (klavír, kompozice, dirigování), je autorem sta osmdesáti skladeb. Sbormistrovské a dirigentské činnosti se věnuje 50 let. V roce 2009 obdržel od České biskupské konference Řád Cyrila a Metoděje za vynikající výsledky v oblasti dirigování a skladatelské činnosti, loni pak za dlouholetou uměleckou činnost Cenu města Brna v oboru hudba.

Sbor se zaměřuje na oratorní, kantátový a operní repertoár. Díky své kvalitě absolvuje ročně devadesát koncertů doma i v zahraničí. Spolupracuje s nejlepšími světovými orchestry a dirigenty.

Život Ivána Fischera je propojen s nekonečnou, upřímnou hudbou Mahlera. Jako jeden z těch dirigentů, kteří nejlépe rozumí jeho hudbě, Fischer v této sezóně vybral řadu děl, které jsou zásadní pro lidský hlas. Maďarské publikum uslyší Mahlerovu grandiózní symfonii č. 2, jejíž nahrávka získala v roce 2007 cenu BFO Gramophone Award, Oscara za klasickou hudbu.

Český filharmonický sbor Brno  http://www.cfsbrno.cz/

Sólisté: Christiane Karg (soprano) , Elisabeth Kulman (alto)

Dirigent: Iván Fischer

 

Koncerty:

pátek 11.5. v 19:45 
sobota 12.5. v 19:45
neděle 13.5. v 15:30

 

Vstupenky k zakoupení online na: https://www.bfz.hu/en/calendar?month=2018-05

 

Místo konání:

Müpa, Budapest IX., Komor Marcell u. 1.

Datum:

Od: 11.5.2018
Do: 13.5.2018

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala