Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.10.2009 0:00 - 0:00

SOUNDQUEST - HANGFOGLALÁS

Vystoupení českého dua DVA na hudební přehlídce SOUNDQUEST - HANGFOGLALÁS

 

 

Již počtvrté se letos uskuteční nejvýznamnější maďarská výstava a přehlídka hudebního průmyslu Hangfoglalás – Soundquest. Událost, jež je výsledkem sepětí mnoha odborných subjektů, se i v letošním roce snaží zahrnout všechny protagonisty tohoto průmyslového odvětví a co nejefektivněji je představit na výstavě i v rámci doprovodných akcích.

Největší zásluhou výstavy Hangfoglalás – Soundquest je bez pochyby značná pozornost, které se díky ní dostává oboru hudebních nástrojů a techniky, stejně jako kruhům organizátorů, vydavatelů, provozovatelů hudebních klubů a rádií a impresáriů. Akce si získala také mezinárodní uznání, jedna z hlavních myšlenek festivalu, totiž aby se zde prezentované nové hudební nástroje a technická zařízení představily veřejnosti také prostřednictvím showcase festivalu, je totiž naprosto ojedinělá.

            V rámci doprovodné hudební přehlídky se tak v budapešťských a debrecínských klubech pořádají bezplatné showcase koncerty mladých hudebníků, jejichž cílem je kromě vystoupení před širokou veřejností také představit se hudebním agentům, kteří se výstavy účastní.

            Letošním reprezentantem České republiky je duo DVA, hrající akustickou elektronickou hudbu, jehož členy jsou ONA a ON. Podle vlastního vyjádření hraje duo „folklór neexistujících národů“ a blízké mu jsou tango, kabaret, cirkus, popsongy, stejně jako kuchyňský beatbox nebo freakfolk. Za dobu své dvouleté existence spolupracovala dvojice na mnoha nejrůznějších projektech; doprovází projekce němých filmů, píše hudbu pro počítačové hry nebo animované filmy. V roce 2008 jí vyšlo album telefonních vyzvánění Ringtones for mobile Uphones, jež je volně ke stažení na stránkách labelu Surreal Madrid.

 

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

2.10.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

MXH Budapest


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala