Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.11.2015 19:00

SKUTR: Nick

Nový divadelní projekt režisérky Petry Tejnorové s názvem NICK se zabývá příběhy, které jsou natolik pravda, že jim nechceme věřit – a také příběhy, které jsou natolik fikce, že jim nedokážeme nevěřit. True or false? To je, oč tu běží. Jevištní kaleidoskop podle skutečné události.

NICK
Některé příběhy jsou natolik pravda, že jim neuvěříte. Skutečný příběh ztraceného a znovunalezeného syna.
Nick je příběh o chlapci z Texasu, který jednoho dne zmizel a po třech letech se jako zázrakem zase objevil. Příběh vyprávěný z pohledu tří ústředních aktérů – Nicka, jeho sestry a policejního vyšetřovatele – se skládá před očima diváka a postupně odhaluje svá zákoutí. Divák sám je vyšetřovatelem – příběh se mu otevírá z různých stran, z různých úhlů pohledu, v různých nasvíceních – a on sám se musí rozhodnout, ke které verzi se přikloní. Každá nová informace je dílek skládačky, který může zapadnout na různá místa. Nové úhly pohledu, nová data mohou zcela proměnit vyznění událostí. Je jen na divákovi, aby si poskládal svůj příběh – a rozhodl se, zda mu uvěří.
Inscenace NICK bude kombinovat prostředky divadelního, filmového a live performance jazyka. Režisérka využívá živé kontinuální snímání, v rámci jednoho záběru, bez možnosti (pře)střihnutí a propojuje vše s dalšími audiovizuálními prostředky. 

K projektu NICK dodává Petra Tejnorová:
„ Audiovizuální prostředky, technologie pro mě úzce souvisejí se zpracováním konkrétního materiálu - v případě NICKA se jedná o konkrétní dokumentární materiál, jehož téma souvisí i s obecnější otázkou: čemu a za jakých podmínek jsme ochotni uvěřit? Neboť každá nová informace je dílek skládačky, který může zapadnout na různá místa. Doslova mě fascinují hranice mezi dokumentem a fikcí, baví mě odhalovat možnosti inscenace, projekce a manipulace skrze příběh a technologie.“

koncepce, režie: Petra Tejnorová
hrají: Hana Vagnerová, Jiří Konvalinka a Michal Sieczkowski
scénář, dramaturgie: Jan Tošovský
asistent režie a dramaturgie: Kateřina Jandáčková
scéna a kostýmy: Adriana Černá
hudba: Jiří Konvalinka
kamera: Marek Bartoš
Producent: STK Theatre Concept
Produkce: Pavla Klouzalová

Lístky: http://www.jegy.hu/program/skutr-nick-63617

 

Místo konání:

MU Színház, 1117 Budapest, Körösy József u. 17.

Datum:

11.11.2015 19:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala