Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.4.2015 19:00 - 3.5.2015

Rezidenční pobyt skupiny Mime Fatale v Budapešti

Progresivní pantomimická skupina Mime Fatale se poprvé představí v Budapešti v rámci rezidenčního pobytu v Bakelit Multi Art Centre. Spolu s maďarským hercem a muzikantem Zsolem Lovasem Fekete nastudují pohybové představení Balkans. Maďarská premiéra projektu se uskuteční 30. dubna 2015.

Skupina Mime Fatale je profesionální pantomimický soubor, založený pěti absolventkami Katedry pantomimy pražské AMU. Těžištěm práce interpretek je moderní pantomima, kterou ve svých projektech konfrontují se stylovými i dramaturgickými výzvami. Jejich první představení  Na Plechárně (režie Radim Vizváry) zaznamenalo – na pantomimu – obrovský divácký úspěch i pozitivní kritické ohlasy. Jejich druhá inscenace Push the Button již mnohokrát vyprodala Teatro NoD (Praha) a byla prezentována na několika mezinárodních festivalech v Česku i v zahraničí.

Skupina Mime Fatale se stala úspěšným žadatelem z programu uměleckých rezidencí Mezinárodního visegrádského fondu a v období  20.4. - 3.5. 2015 se stane místem jejich společné tvorby nezávislé kulturní centrum Bakelit Multi Art Centre  v Budapešti. Rezidence souboru vyvrcholí work-in progress premiérou, která se uskuteční 30.4.2015 ve 19 h.

Projekt Balkans je inspirovaný dynamickým životem a gestikou východoevropských romských minorit a kulturou balkánských národů. Cílem projektu je prozkoumat a pojmout pohybový výraz (gesta, tanec) těchto kultur a zahrnout jej do divadelního jazyka. Nedílnou součástí představení je živá hudba. Proto budou herečky z Mime fatale spolupracovat s maďarským hercem a muzikanem Zsoltem Lovasem Fekete a českou kapelou Circus Problem.

Místo konání:

Bakelit Multi Art Centre, Budapest, Soroksári út 164., 1095

Datum:

Od: 30.4.2015 19:00
Do: 3.5.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala