Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.10.2005 0:00 - 0:00

Prezentace Bohuslava Martinů v Maďarsku I.

Jubilejní cembalový koncert Borbály Dobozy.

 

Snad nejvýznamnější český skladatel 20. století, Bohuslav Martinů (1890–1959) byl dlouhou dobu velice neznámým u širší veřejnosti, a to nejen v Maďarsku, ale i v Čechách. Žil totiž od druhé světové války až do své smrti v emigraci (nejdříve ve Spojených státech, pak ve Švýcarsku), a komunistická kulturní politika označovala jeho umění jako „formalistické“.

 

Během svého tvůrčího života zkomponoval šest symfonii, více než dvacet koncertních skladeb, množství komorních a klavírních děl. Mezi nejznámější jeho opery patří Julietta a Řecké pašije.

 

Od roku 1989 je znovu i v České republice stále populárnější, v posledních letech se stal téměř kultovním skladatelem. Díla Bohuslava Martinů jsou známá a hraná po celém světě, existují české i zahraniční společnosti usilující o jeho popularizaci. V říjnu se v Budapešti uskuteční dvě navzájem propojené kulturní akce sloužící k takovému účelu.

 

Na jubilejním koncertu cembalistky Borbály Dobozy, který se uspořádá u příležitosti 25. výročí její umělecké činnosti, odezní i jedno méně známé, 35 let nehrané dílo Bohuslava Martinů, Koncert pro cembalo a malý orchestr.Na realizaci této části koncertu se podílely Nadace Bohuslava Martinů a České centrum.

 

 

Čas: 13. října, 19:30

 

Místo: Slavnostní síň Maďarské akademie věd, Rooseveltovo nám. 9.

 

 

Prodej vstupenek:

 

Pokladna Hudební akademie, nám. Ference Liszta 8.

Prodej vstupenek, Nagymező u. 19.

Prodej vstupenek, Szervita nám. 5.

Ticket Express, Andrássy út 18.

Filharmónia Budapest Kht., Jókai u. 6.

 

 

Cena: 1600 HUF

 

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

13.10.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

Filharmónia Budapest Kht.


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala