Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.2.2015 19:00

Předkolo Mezinárodní pěvecké soutěže

Sólista Jakub Pustina je organizátorem mezinárodní pěvecké soutěže pro mladé operní zpěváky. Další z předkol soutěže se koná 23.2. v České centru v Budapešti. Večer zazní operní árie v podání Jakuba Pustiny za doprovodu klavíristy Richarda Pohla.

Pěvecká soutěž je vyhlašována v operním zpěvu ve třiceti pěti zemích světa a koná se ve Žďáře nad Sázavou. Soutěž je určena mladým operním pěvcům do 35 let věku. Účastnici vybraní v prvním kole budou pozváni do Žďáru nad Sázavou, kde proběhne semifinálové a finálové kolo. Galakoncert vítězů se uskuteční 11.5.2015. Postupujícím účastníkům soutěže z jednotlivých měst pořadatel hradí ubytování a náklady na dopravu.

Více informaci o soutěži: www.pustinacompetition.cz

 

Jakub Pustina je absolventem Mistrovských pěveckých kurzů Petra Dvorského (SK). Získal první cenu na Mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech. Dáje je držitelem prvního místa z Mezinárodní pěvecké soutěže I. Godina, druhého místa z Mezinárodní pěvecké soutěže M. S. Trnavského a stal se absolutním vítězem soutěže Pražský pěvec. Od roku 2011 pravidelně vystupuje v Národním divadle Praha a ve Slovenském národním divadle Bratislava. V současné době se pěvecky zdokonaluje u Petra Dvorského a Gabriely Beňačkové.

 

Richard Pohl je absolventem brněnské konzervatoře, obor hra na klavír, ve třídě prof. Evy Horákové. Získal mnohá ocenění za klavírní doprovod a komorní hru (1. místo na soutěži Carla Ditterse z Dittersdorfu, čestné uznání na Concertino Praga, 3. místo na celostátní soutěži jazzových souborů mladých aj.). Věnuje se především komorní hře a korepetici a spolupracuje i s operními sólisty (M. Zhang, J. Dvorský, J. Pustina, E. Weissová, M. Kapustová, J. Doležílková, R. Fujii aj.). Instrumentalisty (B. Zajmi, I. Kovalčíková, Due in Eterno) a známými tělesy (Mátlův akademický sbor, komorní sbor Heleny Halířové – Supové, komorní orchestr Sinfonia, Maurice Ensemble Prague).

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

23.2.2015 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala