Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.4.2019 19:30

Pražský filharmonický sbor na BTF (Budapešťský jarní festival)

Český smíšený pěvecký sbor byl založen roku 1935 sbormistrem a pedagogem Janem Kühnem a kromě dlouhodobé spolupráce s Českou filharmonií či Izraelskou filharmonií vystoupil například s Berlínskými filharmoniky.

Skupina byla založena v roce 1930 jako symfonický orchestr moskevského rozhlasu a je nejstarším ruským symfonickým souborem, a také jedním z nejznámějších souborů na mezinárodní koncertní scéně. Jeho vedoucími představiteli byli tak významní dirigenti jako Nikolai Golovanov, Aleksandr Gauk a Gennady Rozhdestvensky. V roce 1974 se ujal vedení Vladimír Fedoseyev, pod jehož taktovkou orchestr, který v roce 1993 přijal jméno Čajkovského, vystupoval v největších koncertních sálech v Evropě, Americe, Japonsku a Austrálii.
Spolupracovali s některými z nejlepších světových sólistů - včetně Pavarottiho, Richtera a Kremera -, a jsou hrdí na to, že pomohli rané kariéře takových předních umělců naší doby jakými jsou Vadim Repin, Evgeny Kissin a Maxim Vengerov.
Dmitrij Šostakovič popsal orchestr jako „vynikající soubor vynikajících hudebníků“, s odkazem na to, že každý člen je také vynikající sólový a komorní interpret.

Brahms: Píseň osudu, Op. 54
Dvořák: Te Deum, Op. 103
Tchaikovsky: Romeo and Juliet – předehra-fantazie
Shostakovich: Hamlet Suite, Op. 116

 

Účinkující:
Zita Szemere, Anatolij Fokanov – zvuk, Csaba Polgár – próza

Dirigent:
Jan Latham-Koenig

Více na stránkách BTF

 

 

Místo konání:

Zeneakadémia - Nagyterem, Budapest, Liszt Ferenc tér 8, 1061

Datum:

22.4.2019 19:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala