Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.4.2014 19:00 - 24.4.2014 15:30

Od Gilgameše po Wall Street

Filozof a ekonom Tomáš Sedláček vystoupí v Budapešti na úvod nového evropského přednáškového cyklu: 23.4. v Európa Pontu (park Millenáris) a 24.4. v na Univerzitě Corvinus. V rámci cyklu Evropští myslitelé se o svou vizi budoucnosti evropského projektu postupně podělí také Jürgen Habermas, Timothy Garton Ash a Luuk van Middelaar. Připravilo zastoupení Evropské komise v Maďarsku ve spolupráci s Českým centrem.

Tomáš Sedláček navštíví opět Budapešť, tentokrát na pozvání zastoupení Evropské Komise v Maďarsku jako účastník iniciativy  "New Narrative for Europe". Vystoupí v rámci nového přednáškového a debatního cyklu "Evropští myslitelé". V tomto rámci se v Budapešti během příštích měsíců také představí Jürgen Habermas, Timothy Garton Ash a Luuk van Middelaar.

V roce, kdy si připomínáme výročí řady přelomových událostí, které formovaly osudy Evropy v 20. století, přišlo zastoupení Evropské Komise v Maďarsku s myšlenkou pozvat do Budapešti uznávané a vlivné filozofy a myslitele, aby se podělili o své vize budoucnosti evropského integračního projektu. Hlavním cílem akce je rozšířit horizont národních debat, poskytnout platformu pro výměnu idejí, inspirovat maďarskou intelektuální scénu a rozproudit  veřejnou diskusi v maďarských médiích.

 

Místo konání:

Európa Pont (23.4.), Corvinus Egytem (24.4)

Datum:

Od: 23.4.2014 19:00
Do: 24.4.2014 15:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala