Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

9.2.2013 19:00 - 22:00

Pavel Brycz a kapela Zdarr

Maďarský překlad svého románu Patriarchátu dávno zašlá sláva představí autor v Budapešti v doprovodu kapely "otevřené akustické fúze" - tak charakterizuje svůj styl čtveřice mosteckých hudebníků vystupující pod akronymem Zdarr. Se skupinou založenou r. 2000 Pavel Brycz spolupracuje jako textař.

Zdarr je neobvyklá čtveřice akustických hudebníků, kteří o své hudbě mluví jako o otevřené akustické fúzi nebo jako o alternativní world music. Někdy jsou vnímáni i jako novodobý šanson. Nejvýstižnějším označením asi bude alternativní folk s prvky světové a folkové hudby bez zábran. Kapela má za sebou tři cd a přes 300 koncertů.  

Skupina vznikla v r. 2000, její název je odvozen z prvních či jiných písmen jmen jejích členů a zároveň je samozřejmě slovní hříčkou.

Zdeněk Souček – akordeon, zpěv

Arnošt Anderle – akordeon, zpěv

Roman Pašek – baryton a alt saxofon, klarinet, zpěv

Pavel Hendrych – djembe, darbuka, perkuse

Skupina úzce spolupracuje s textařem, básníkem a spisovatelem Pavlem Bryczem (laureátem ceny Jiřího Ortena či Státní ceny za literaturu za r. 2004), který za jejího doprovodu v Budapešti představí maďarský překlad svého románu Patriarchátu dávno zašlá sláva.

Pavel Brycz

Místo konání:

Jedermann Café, 1092 Budapest, Ráday u. 58.

Datum:

9.2.2013 19:00 - 22:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala