Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

16.8.2012 - 25.8.2012

Vladimír Větrovský v Pannonhalmě

Srpnový festival současného umění Arcus Temporum pořádaný benediktským opatstvím v maďarské Pannonhalmě zpestří letos mezinárodní projekt Parkinprogress. Po loňské premiéře ve francouzském Saint Cloud se ve druhé etapě výtvarníci ze šesti zemí pustí do animace tamního arboréta. Bude mezi nimi i Vladimír Větrovský, kterému České centrum Budapešť sponzoruje pobyt. Koordinátorem projektu v ČR je plzeňské Centrum Johan.

 

  Parkinprogress je putovní program mobility podporovaný Evropskou komisí. Jeho cílem je propojovat velká města hlavních evropských zemí a vytvořit tak rozsáhlou komunitu umělců a osobností aktivních v kultuře, ve které budou moci společně pracovat na projektech napříč obory na evropské a mezinárodní úrovni.

Parkinprogress se stěhuje po 6 různých místech v 6 různých zemích. V každé lokalitě se umělci a odborníci zaměří na park nebo jinou veřejnou zeleň, ze které účastníci projektu vytvoří originálně animovanou pěší zónu. Koordinátorem projektu v České republice je Centrum Johan (http://www.johancentrum.cz/).

Po loňské premiéře ve francouzském Saint-Cloud se druhá fáze programu Parkinprogress uskuteční od 16. do 25. srpna 2012 v benediktinském opatství Pannonhalma v Maďarsku. 20 umělců a odborníků dostane v rámci festivalu Arcus Temporum příležitost ke společné práci na promenádě, která má nově interpretovat slavné kláštěrní arborétum.

Místo konání:
Pannonhalma
Datum:

Od: 16.8.2012
Do: 25.8.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala