Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Visegrádské gala na Jazz Showcase

Víkend s visegrádskými jazzmany v budapešťském Paláci umění: v neděli 15. ledna zahrají české kapely Sato-San To a Infinite Quintet.

Krteček prodloužen do 15. dubna

Výstava kreseb, starých i nových hraček, dětské hry a soutěže v parku Millenáris. Ve spolupráci s firmou Kisvakond kft.

Novoroční cimbálové koncerty

Cimbalistka Růžena Děcká vystoupí na tradičním koncertu pořádaném Světovou cimbálovou federací 12. ledna ve Slovenském insitutu v Budapešti.

Midi Lidi na lodi A38

Staropramen uvádí: Czech This Out! Cyklus koncertů špičkových českých kapel na palubě lodi A38 (vítěze ankety Lonely Planet o nejlepší klub světa) zahajuje 14. března svéráznou...

Petr Čichoň na budapešťském knižním festivalu

Autor Slezského románu, básník a hudebník Petr Čichoň je hostem letošní přehlídky debutujících autorů pořádané v rámci Budapešťského knižního festivalu. Podrobnosti na:...

Nová generace

Klavírní koncert mladých talentů v Českém centru.

Občan Havel jede na dovolenou

Prosincový filmový klub navazuje na program "Opojení svobodou". Promítání v kině Toldi, v originálním znění, se simultánním tlumočením.

Tereza Boučková: Rok kohouta

Maďarské vydání svého posledního románu přijela autorka osobně představit do Budapešti.

Chadima k 17. listopadu

K letošnímu výročí povstání ducha proti bezpráví vystoupí v klubu Gödör klasik českého alternativního rocku Mikoláš Chadima se svým MCH Bandem.

Toulky starou Prahou

Povídání Roberta Svobody a László Holky nad knížkou o pražských domovních znameních.

Celuloidová opona spuštěna

Po Brynychově úvodním socialistickém kýči pokračuje pásmo starých špionážních filmů. V sobotu dojde na klasiku: "The Spy Who Came in from the Cold" (UK).

Pět v jednom

Fabrika na zahradě nebo spíš zahrada ve fabrice? Na otázky vzájemné komunikace mezi pěti hlavními druhy umění hledá odpověď mezinárodní (V4) Gesamtkunstwerk ve studiu Bakelit.

Pocta Heleně Třeštíkové na festivalu Verzió

Jedinečnou přehlídku pěti časosběrných dokumentů včetně nejnovějšího snímku Katka (2010) nabízí letošní 8. ročník festivalu dokumentárních filmů s tematikou lidských práv...

Jubilate Visegrád

Klavírní recitál Petry Matějové a Rity Papp k jubileu Ference Liszta. Skladby pro čtyři ruce zazní na dobových nástrojích v reformovaném kostele ve Visegrádu.

Filmový klub

Promítání pro studenty bohemistiky FF PPKE. Pouta, 2009, r. Radim Špaček, film v českém znění s anglickými titulky.

Češi v dualistických Uhrách

Prezentace knihy A. Mészárose o pronikání českých firem a spolků do Uher v 2. pol. 19. století. Pódiová diskuse s maďarskými historiky.

Výstava Černá srdce

Výstava fotografií Jindřicha Štreita a Marušky Zachovalové dokumentující každodenní život čtyř romských rodin je po technické přestávce opět k vidění ve foyeru Českého centra.

Modrá je... zelená

Nápaditý projekt rakouských, maďarských a českých výtvarníků uvidíte do 5.listopadu v Galerii Ponton pod Budínským hradem.

17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

Kalendář

Naši partneři