Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.3.2016 19:00 - 23:00

Ondřej Neff na Noci literatury 2016

Po čtyřleté odmlce iniciuje ČC Budapešť opět Noc literatury. Ve spolupráci s EUNIC ožije maďarská metropole na jednu noc světovou literaturou. Vášniví čtenáři tak mají jedinečnou možnost zažít to nejlepší ze současné světové literatury a při tom prozkoumat neobvyklá a běžně nepřístupná místa v 5. obvodě.

Během jedné noci budou na 22 různých místech probíhat čtení úryvků z knih světových autorů. Společným tématem pro prezentovaná díla je „Pohled na město“. Těšit se můžete na kvalitní literaturu, neobvyklá místa a herce renomovaného Divadla Józsefa Katony.

Z českých autorů se představí Ondřej Neff a jeho román Tma.

"Science fiction není literatura, ale životní názor." Ondřej Neff

Neff ve svém románu vykreslil barvitý obraz společenských katastrof, jež by nastaly, kdyby ze světa zmizela elektřina. Zhroucení světa, jak ho známe, je zde popsáno s nelítostnou věrohodností, a právě tak budování obnoveného středověku, ve kterém vítězí hrubá síla nad slušností a pověra nad věděním. Právě v tom vidí autor onu "tmu" a ukazuje, jak křehká je naše civilizace a jak snadno by se mohla zhroutit.

Původní verze románu z roku 1998 byla později přepracována a v roce 2003, 2007 a 2014 vydána již pouze v upravené verzi. Román Tma získal v roce 1999 cenu  Akademie v kategorii science fiction, fantasy a hororu.

Další informace najdete  na webu události: www.irodalomejszakaja.hu


 

 

Místo konání:

Budapest, V. kerület, Földalatti Vasúti Múzeum Deák tér, aluljáró

Datum:

31.3.2016 19:00 - 23:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala