Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.3.2015 17:00 - 30.4.2015

Můj nový život

Projekt dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové.Výstava fotografií a přednáška na téma péče o onkologicky nemocné děti. Ve spolupráci s Fakultní nemocnicí Motol a na podporu náboru dobrovolníků pro mezinárodní terapeutické rekreační programy, které nabízí maďarská nadace Bátor Tábor (Tábor Odvahy).

Vernisáž na Staroměstské radnici:

 

Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl v roce 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové. Jejich společným záměrem bylo zvýšit zájem veřejnosti o děti léčené pro zhoubný nádor a změnit odtažitý postoj naší společnosti vůči onkologicky nemocným dětem a jejich rodinám. Cílem prezentace v Budapešti je mimo jiné podpořit nábor dobrovolníků pro Tábor Odvahy (Bátor Tábor).

Nadace Bátor Tábor (Tábor Odvahy) je jedním ze zahraničních partnerů projektu. Nabízí komplexní terapeutické rekreační programy dětem léčeným s nádorovým onemocněním, diabetem, chronickým zánětem kloubů či hemofilií, a jejich rodinám. Tábor Odvahy je členem sdružení Serious Fun Children's Network, které založil v roce 1988 oscarový herec Paul Newman a která má 16 členů po celém světě. V uplynulých 13 letech se letních táborů díky spolupráci s nemocnicemi zúčastnilo již 6000 dětí.

Více o projektu : http://www.projektmujnovyzivot.cz/

Informace o nadaci Bátor Tábor: http://www.batortabor.hu/

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 11.3.2015 17:00
Do: 30.4.2015

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala