Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

22.6.2013

Central European Fashion Days

Přehlídka tvorby módních návrhářů ze zemí střední Evropy. Central European Fashion Days si kladou ambiciózní cíl: vytvořit paralelu velkých světových modních show opřenou o regionální tradice a současný marketing. Dějištěm je "Design terminal" v centru maďarské metropole. Projekt navazuje na dva ročníky národní maďarské přehlídky.

  Nejjasnější "souhvězdí" v módní galaxii jsou  New York, Londýn, Paříž a Tokiu. V malých zemích nemůžeme mluvit o nedostatku talentu, ale jejich světlo zanikne v záři obřích módních center. Středoevropské Fashion Days chce vytvořit rozdílnou akci s vynikajícími módními přehlídkami a profesionálním obchodním dnem. Tato nová iniciativa je poháněna "Design terminálem", který má své kořeny v "Gombold újra!", projektem, který zahrnoval módní soutěže, módní přehlídky a výstavy.Popularita této události podpořila organizátory nejen pokračovat, ale rozšířit působnost celého projektu. A tak se narodil koncept středoevropských Fashion Days.

 

Cílem této iniciativy je poskytnout příležitost nejvíce talentovaným designérů z regionu střední Evropy - konkrétně "Visegrádská skupina" České republiky, Polska, Slovenska a Maďarska a předvést jejich práci na platformě, na kterou jsou pozváni mezinárodní zákazníci a manažeři. V této souvislosti je cílem pomoci návrhářům proniknout do světa "mainstreamové" módy a to tím, že jim umožní mít své kolekce po celém světě. Kromě módní show s nejlepšími středoevropské designéry, bude konference, veletrh designu a unikátní módní show s nejlepší záznamy z letošní soutěže "Gombold újra!".Den po módních přehlídkách, budou moci návrháři předvést své nadcházející kolekce ve speciálním showroomu otevřené pro mezinárodní zákazníky.

 

Události:

 

VIP Módní večer - 7.6.2013 v A38

Módní přehlídky - 8.6.2013 v Millenárium v hale B

B2B setkání - 9.6.2013 v Design terminal

Místo konání:

Design Terminál

Datum:

22.6.2013

Organizátor:

propagace akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala