Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.1.2016 - 31.1.2016

Masopust v Miškovci

Na jeden z největších gastronomických festivalů Maďarska přiveze České centrum Budapešť vedle známých značek jako je Becherovka a Bernard také zajímavé kulturní lahůdky.

Cimbálovka Slovácko mladší  

Cimbálová muzika „Slovácko mladší“ vznikla v srpnu roku 2000 v Mikulčicích, ve vesnici, kde žil a působil proslulý skladatel lidových písní František Hřebačka, mnohým spíše známý pod jménem Fanoš Mikulecký. Název cimbálové muziky „Slovácko mladší“ nevznikl náhodou. Členové kapely by chtěli krásu lidové písně uchovat i pro další generace a být pokračovateli tradic lidové hudby, které v jejich obci již od 1. března 1965 úspěšně rozvíjí dnes již legendární cimbálová muzika „Slovácko“, vedená Přemyslem Líčeníkem.

Základem jejich repertoáru jsou lidové písně domovského regionu Podluží, které Vás potěší, pohladí po duši a vyvolají vzpomínku na „malovaný kraj“ Podluží. Rádi Vám také zahrajou písně z dalších oblastí Moravy, Čech, Slovenska či Maďarska. Mimo standardní repertoár cimbálové muziky, lidové písně a orchestrální skladby, hrajou také známé světové a filmové melodie.

 

(Becherovka stage, 31. ledna 2016, 12:00)

 

 

Kisvakond

Oblíbená kreslená postavička Zdeňka Milera a Kateřiny Miler se stěhuje do Maďarska. Putovní výstavu Českého centra doprovodí filmové promítání, prodej (nejen) krtkovských knih a dětský koutek v režii nakladatelství Móra.

(Művészetek Háza, 3525 Miskolc, Rákóczi utca 5.  28-31. ledna 2016)

 

 

Přednáška Csaby Fazekase o dějinách piva

Docent Politologického institutu miškovecké univerzity Csaba Fazekas se bude u poháru zlatavého moku zabývat historií piva a jeho nezastupitelným postavením ve společnosti.

(Hangoló Sörház, 3530 Miskolc, Meggyesalja u. 1., 30. ledna 2016, 15:00)

 

 

 

Místo konání:
Miskolc
Datum:

Od: 28.1.2016
Do: 31.1.2016

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala