Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.9.2015 17:00 - 30.10.2015

Migrace do Evropy

Rada pro mezinárodní vztahy vyhlásila v roce 2010 mezinárodní výtvarnou soutěž plakátů pro studenty vysokých výtvarných škol na téma "Migration to Europe: Can it Work for Development?". Soutěže se zúčastnilo 218 studentů z Bulharska, Černé Hory, České republiky, Itálie, Francie, Makedonie, Polska, Rakouska, Rumunska, Ruska, Slovenska, Srbska a Velké Británie.

Jiřina Dienstbierová, předsedkyně Rady pro mezinárodní vztahy a organizátorka celého projektu k projektu uvádí: „V rámci tohoto projektu studenti z 24 výtvarných škol a 13 států vyjádřili svůj názor na různé stránky migrace. Formát plakátu jim dal možnost integrovat pocity a hlubší vizuální obraz do jediného celku.“


 

Plakáty studentů zaznamenávají situace a dobu, ve které vznikly. Pokouší se téma migrace představit a srozumitelně prezentovat pomocí grafické zkratky. S humorem, nadsázkou a vtipem polemizují s vážnými tématy. Otevírají tak diskusi nad tématy, která jsou pro mnohé tabu. Ukazuje se, že tato aktuální a citlivá problematika prostupuje s podobnou naléhavostí různými kulturami a společenstvími.

 

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 25.9.2015 17:00
Do: 30.10.2015

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala