Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.11.2009 0:00 - 13.11.2009 0:00

MARCO TUTINO: VITA

Operní představení Národního divadla moravskoslezského v rámci Operní soutěže a festivalu MEZZO

 

 

www.ndm.cz, www.operaverseny.hu

 

 

Premiéra: 10. října 2009, 19.00 Divadlo Antonína Dvořáka, Ostrava

 

 

Soutěžní role:

Vita (soprán): Zuzana Dunajčanová (SK)

John Donne (basbaryton): Chad Armstrong (CA)

Dr. Prosner (tenor): Marc Haffner (F)

 

Řídí: Oliver Dohnányi j. h.

Scéna: Robert Menczel j. h.

Kostýmy: Edit Zeke j. h.

Režie: Péter Telihay j. h.

 

Operní soutěž a festival pořádaný ve spolupráci s televizní stanicí MEZZO je unikátním projektem, jehož výsledkem je pět operních inscenací pěti scén z pěti zemí. Soutěž operních interpretů probíhá ve třech kolech, během nichž je odbornou porotou vybráno patnáct mladých interpretů, kteří následně získají roli ve vznikajících inscenacích. Vítězem soutěže se stane mladý interpret, který dokáže nejkvalitněji skloubit komplexní požadavky žánru: operní zpěv, jevištní pohyb a herecký výkon. Finále soutěže, které se koná v rámci čtrnáctidenního operního festivalu, je televizní stanicí MEZZO vysíláno v 39 zemích světa.

 

Letošního ročníku operní soutěže se kromě Národního divadla moravskoslezského z Ostravy účastní také debrecínské Csokonaiho divadlo, gdaňská Państwowa Opera Bałtycka, švýcarský Theater Biel–Solothurn a newyorské operní divadlo Dicapo Opera Theatre.

 

Marco Tutino patří k nejvýznamnějším současným italským skladatelům. Je autorem několika oper a spolupracuje s renomovanými hudebními tělesy v Itálii a po celé Evropě (Berlin Radio Symphony Orchestra, Moscow Soloists aj.). Opera Vita byla zkomponována v roce 2003 na objednávku milánské La Scaly, libreto Patrizie Valdugaové vzniklo na motivy hry Margaret Edsonové Wit, za níž získala autorka v roce 1999 Pulitzerovu cenu. Od roku 2006 působí Marco Tutino jako generální a umělecký ředitel boloňského Teatro Comunale.

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 12.11.2009 0:00
Do: 13.11.2009 0:00

Organizátor:

Operní soutěž a festival MEZZO


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala