Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

17.1.2006 0:00 - 17.2.2006 0:00

Kvik pluje na jih – výstava Michala Cihláře pro děti a dospělé

Dobrodružství malé rozpustilé alky, aneb jak se rodí ilustrace k dětské knize

 

V mrazivé zimě za severním polárním kruhem žije Kvik, malá rozpustilá alka (není to tučňák, ti totiž žijí, jak je známo, na jihu), která se jednoho dne vypraví na dobrodružnou cestu na jih. Jeho postavu vymyslel Richard Kubeš, který v roce 1946 vydal v Brně knihu Kvik pluje na jih.

 

Na motivy původního vydání příběh pro děti nově převyprávěl Luděk Janda. Autorem ilustrací, linorytů barvených počítačovou technikou je výtvarník, grafik a mj. designér pražské zoologické zahrady Michal Cihlář. Kvik pluje na jih byla jeho oblíbená pohádka od dětství, a uskutečnil se jeho velký sen, když příběh znovu vyšel s jeho ilustracemi.

 

Na základě ilustrací ke knize vytvořil Michal Cihlář tuto naučnou putovní výstavu, kde na panelech mapuje celý proces práce grafika, jak vzniká kniha o zvířátkách, jak vzniká barevný linoryt. samozřejmě nechybí ani představení pohádky,alk a tučňáků.

 

 

Milá pohádka (která ještě ovšem nikdy nevyšla v maďarštině) a kvalitní grafika: to vše čeká na návštěvníky. A kdyby někdo nevěděl úplně přesně, co jsou to přesně alky, to se také dozví v Českém centru, které se – jak se na zimu sluší – nyní dostane do polární atmosféry.

 

Vernisáž: 17.1.2006., od 17 hodin (za účasti Michala Cihláře)

 

Výstavu zahájí: Robert Svoboda, publicista

 

 

Výstavu lze prohlédnout do 17.2.2006.

 

 

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 17.1.2006 0:00
Do: 17.2.2006 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala