Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.2.2015 17:00

Péter Esterházy představí knihu Martina C. Putny

Maďarské vydání knihy "Křesťanství a homosexualita - pokusy o integraci" představí v Budapešti spisovatel Péter Esterházy. Prezentace za přítomnosti autora a překladatele knihy Zoltána Csehy se uskuteční v knihkupectví Írók Boltja. Pořádá České centrum ve spolupráci s nakladatelstvím Kalligram.

Martin C. Putna

Křesťanství a homosexualita

Pokusy o integraci

 

Do maďarštiny přeložil Zoltán Csehy

Vydalo nakladatelství Kalligram

 

Kniha se opírá jak o desítky dobře dokumentovaných položek literatury vyjadřující homosexuální a křesťanské postoje, tak o práce odborníků (teologů, historiků, sociologů, antropologů, etnologů apod.) k tomuto tématu. Autor s jistou mírou zdravé opatrnosti ukazuje v rozporu s oficiálními autoritami římskokatolické a jiných křesťanských církví, ale v kritické návaznosti na Bibli a tradici, jakož i na křesťanské dějiny, že lze dávat přednost stejnému pohlaví a být křesťanem. Nevyslovuje však kategorické soudy, nýbrž spíše ukazuje různá řešení. Návrhy skupin, směrů a jednotlivých aktivistů či teoretiků pouze neregistruje. Hodnotí je aspoň implicite, tím, že je dává do souvislosti a že domýšlí jejich řešení do důsledků.

Martin C. Putna (* 1968) se odborně zabývá různými aspekty vztahu kultury a náboženství. Vydal mj. knihy Česká katolická literatura v evropském kontextu 1848-1918 (Torst 1998), Órigenés z Alexandrie. Kapitola z dějin vztahů mezi antikou a křesťanstvím (Torst 2001), Česká katolická literatura v kontextech 1918-1945 (Torst 2010), Obrazy z kulturních dějin americké religiozity (2010), Václav Havel. Duchovní portrét v rámu české kultury 20. století (2011) a několik dalších monografií. Přednáší na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.

Místo konání:

Írók Boltja, 1061 Budapest, Andrássy út 45.

Datum:

24.2.2015 17:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala