Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

29.1.2007 0:00 - 0:00

Kateřina Englichová

Harfový koncert světoznámé umělkyně Englichová

Kateřina Englichová - harfa -  absolventka Curtisova institutu ve Filadelfii, vítězka Pro Musicis International Award v New Yorku vystudovala Konzervatoř v Praze /prof. Libuše Váchalová/. Prestižní Fulbrightovo stipendium jí umožnilo v letech 1989-1994 studovat na Curtisově institutu ve Filadelfii, USA  /prof. Marilyn Costello/. Absolvovala řadu mistrovských kurzů s předními světovými harfenistkami, jako jsou  např. Marielle Nordmann /Francie/, či Helga Storck /Německo/.      Koncertovala jako sólistka s mnoha našimi i zahraničními komorními orchestry /Philadelphia Orchestra, Komorní orchestr San Francisco, Concerto Soloists of Philadelphia, City Chamber Orchestra of Hong-Kong, Pražská komorní filharmonie, Sukův komorní orchestr, Virtuosi di Praga, Pražský komorní orchestr, Brněnská filharmonie, Moravská filharmonie Olomouc,  Severočeská filharmonie Teplice, Plzeňská filharmonie aj./. Vystupuje často i jako komorní hráčka /s houslisty Josefem Sukem, Pavlem Šporclem, flétnisty Janem Machatem, Žofií Vokálkovou, Robertem Stallmanem a Eugénií Zukermanovou (USA), první violistkou newyorkských filharmoniků Cynthií Phelpsovou, francouzským violistou Gerardem Causse, s Pražákovým kvartetem,  Kubínovým kvartetem, kvartetem Martinů, s Českým nonetem aj./. Získala řadu cen na světových soutěžích:            2. cena v harfové soutěži  E. Herbert-Hobinové /1993/           
 1. cena v Concerto Soloists Competition ve Filadelfii /1994/
            2. cena v Young Artist’s International Competition v Texasu /1994/            
1. cena v prestižní soutěži Pro Musicis International Award v New Yorku /1995/
která jí umožnila sérii koncertů ve významných sálech předních světových metropolí: Los Angeles, Hongkong, Řím, Paříž, New York      
2.
cena v International Music Competition ve Vídni /1999/              
1. cena v Torneo International Competition v Itálii /2000/
V únoru 1998 debutovala jako sólistka v newyorské Carnegie Hall. V roce 1997 vyhrála soutěž Českého rozhlasu a byla vybrána reprezentovat Českou republiku na festivalu „Bratislavské hudobné slávnosti“.     Kateřina Englichová koncertovala v Číně, Japonsku, USA, Kanadě, Itálii, Francii, Velké Británii, Německu, Lucembursku, Španělsku aj. Je častým hostem významných světových festivalů /Pražské jaro, Music by the Red Sea – Izrael, Pacific Music Festival – Japonsko, Pražský podzim, Tanglewood Music Festival – USA, Tucson Chamber Music Festival - USA, Rencontres Musicales d´Evian a Festival d´Ile de France – Francie aj./. Na podzim roku 2005 se představila společně s violistkou Jitkou Hosprovou v New Yorku a ve Washingtonu D.C. Následoval koncert v Lucembursku a listopadové turné po Japonsku. V květnu 2006 provedla několik sólových recitálů v Německu. V sezóně 2006/2007 bude, kromě série koncertů na Slovensku,  debutovat v Maďarsku. V roce 2007 se dále připravují vystoupení v Kanadě, USA a Lucembursku.       Kateřina Englichová pravidelně nahrává pro Český rozhlas a Českou televizi. Na svém kontě má již téměř 30 nahrávek pro společnosti Arcodiva, Exton, Praga Digital, Supraphon, Discover Koch International, Lotos, Nibiru, Brusegan NMC, New World Records aj.

     V srpnu 2005 a 2006 vedla Kateřina Englichová třídu harfy a komorní hry v rámci mezinárodních mistrovských kurzů Ameuropa v Praze, od září 2005 je externím pedagogem harfy New York University.

     Kateřina Englichová je držitelkou ceny Českého spolku pro komorní hudbu při České filharmonii za přínos v oblasti komorní hry.

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

29.1.2007 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala