Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.5.2019 20:00 - 22:00

Jan Kavka Trio v Opus Jazz Club

Jan Kavka je mladý jazzový klavírista a skladatel z Ostravy. V loňském roce vydal se svou akustickou skupinou Jan Kavka Trio své první CD Past Stories, a zároveň získal titul na Karol Szymanowski Academy of Music v Katowicích.

 

Mladý český jazzový pianista a skladatel z Ostravy, Jan Kavka, získal minulý rok na Music Academy Karola Szymanowskiego v Katowicích v Polsku magisterský titul v oboru klavírní interpretace jazzu.

Kromě toho, že je členem několika skupin, organizuje Kavka se svými dvěma kamarády, vítězi několika jazzových soutěží, jako je Powiew Młodego Jazzu, Jazz Fruit nebo Central European Jazz Competition, svůj vlastní akustický projekt, Jan Kavka Trio (JKT). Trio vzniklo v roce 2013 při příležitosti cyklu jazzových nocí v cocktail baru Modrá Myš v Ostravě. Od roku 2016 Jan Kavka Trio uspořádalo mnoho koncertů po celé České republice i v Polsku.

Trio JKT začínalo s jazzovou klasikou, ale postupně rozšířilo svůj repertoár vlastními originálními skladbami a aranžováním popových písní. V dubnu 2018 vydalo JKT své první CD – Past Stories, které vyhrálo druhé místo v anketě v soutěži Česká jazzová sklizeň, pořádané Českým rozhlasem Jazz.

Jan Kavka - klavír
Marek Dufek - kontrabas
Adam Sikora - buben, bicí

Místo konání:

Opus Jazz Club, Budapest, Mátyás u. 8, 1093

Datum:

8.5.2019 20:00 - 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala