Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.12.2013 0:00 - 0:00

Filmová soutěž Hrabal Habbal

Uzávěrka soutěže vypsané Českým centrem Budapešť k centenáriu Bohumila Hrabala se blíží. Do konce prosince můžete odeslat svůj krátkometrážní snímek (hraný, kreslený i dokument) inspirovaný mistrovým životem či dílem. Na vítěze česká v dubnu 2014 jeden tisícieurový šek a další věcné ceny. Podrobnosti a přihlášky na stránkách maďarského festivalu krátkých filmů BUSHO: http://busho.hu/en/workshop/hrabal-published

HRABAL HABBAL aneb To nejlepší z Hrabala

Uzávěrka soutěže o nejlepší krátký film na motivy Bohumila Hrabala HRABAL HABBAL (česky: Hrabal s pěnou) se blíží. Soutěž vypsalo České centrum v Budapešti společně s maďarským festivalem krátkých filmů BUSHO k nadcházejícím stým narozeninám Bohumila Hrabala v roce 2014.

Zúčastnit se mohou profesionálové i amatéři s krátkometrážními snímky inspirovanými motivy z Hrabalova života a díla - v kategoriích fikce, animace, experimentální, hudební, video i dokument. Uzávěrka soutěže je 31.12., vyhodnocení zaslaných prací provede mezinárodní porota složená z překladatelů a filmařů ve dvou kolech.  Vyhlášení vítězů se uskuteční  začátkem dubna 2014 v Budapešti - souběžně s prezentací projektu Hrabaliana. Vítěz si odnese šek na 1000 eur. Další ceny jsou pobytové poukazy, sud Staropramenu a hrabalovská literatura.

Soutěž vyhlásil 11. dubna 2013 v budapešťském Design Center WAM během festivalu Titanic Jiří Menzel. Režisér při této příležitosti poznamenal, že Hrabal je zdá se v Budapešti ještě populárnější než doma. „My Češi mluvíme skromně o Hrabalově světě, zatímco v Maďarsku má mistr celou galaxii“, řekl Menzel  v narážce na výstavu zvanou Momentky z Hrabalovy galaxie, která už několik let putuje po maďarských městech.

Podrobné podmínky soutěže, jakož i formuláře přihlášek v angličtině na stránkách festivalu krátkých filmů BUSHO:  http://busho.hu/en/workshop/hrabal-published

 

Bližší informace: 

Tamás Gábeli (BUSHO): busho@busho.hu   +36 1 422 1083

Robert Gál (České centrum Budapešť): galr@czech.cz , +36 1 462 50 66

Místo konání:

Datum:

31.12.2013 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala