Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.2.2016 19:00

Fotograf

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení.

Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky.

 

Režie: Irena Pavlásková

Scénář: Irena Pavlásková, Jan Saudek

Kamera: David Ployhar

Hrají: Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil, Jitka Sedláčková, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková

maďarské titulky, komedie / drama, Česko, 2015, 133 min

 


Místo konání:

Toldi mozi, 1054 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 36-38.

Datum:

7.2.2016 19:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala