Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.9.2005 0:00 - 2.10.2005 0:00

Filmový svátek v Pětikostelí

Středoevropský filmový festival

 

Pětikostelí je rodištěm přehlídky maďarských filmů Magyar Filmszemle, od roku 1965 se zde konaly její první ročníky. Na její počest organizovali vloni v lednu první ročník festivalu Pécsi Filmünnep (Filmový svátek v Pětikostelí), jehož hlavní náplní bylo setkání minulosti a současnosti. Letošní druhý ročník je již mezinárodní: poskytne prostor pro prezentaci mladých filmařů středoevropského regiónu.

 

Do soutěžního programu vybrali hrané filmy vzniklé v posledních dvou let od mladých, většinou debutujících režisérů ze dvanácti středoevropských a východoevropských -- Rakousko, Česko, Slovensko, Polsko, Srbsko a Černa Hora, Chorvatsko, Slovinsko, Macedónsko, Bosnia-Hercegovina, Ukrajina, Rumunsko a Maďarsko -- krajin. Návštěvníci se můžou kromě soutěžního programu těšit také na veliké množství doprovodních programů: krátké a animované filmy, výstavy, besedy, konerty.

 

Slavnostní zahájení: 28. září, 17:00 – Festivalový stan (Széchenyiho nám.)

 

Předávání cen, galavečer: 2. října, 18:00 – Národní divadlo v Pětikostelí (Nám. Színház 1.)

 

Na letošním ročníku Filmünnepu Česká republika zujme výrazné postavení. Zahajovacím filmem festivalu bude na Oscara navržené dílo Ondřeja Trojana Želary, v hlavním roli s Györgyem Cserhalmim – 28. září od 18:00 v kině Uránia (Hungária u. 19.).

 

V rámci soutěžného programu diváci i porota uvidí film Mistři od Marka Najbrta – 29. září od 14:00 v kině Uránia.

 

Kromě toho na programu je i komédie především pro mladé Karla Janáka Snowborďáci – 1. října od 14:00 v kině Apolló (Perczel u. 22.).

 

Na filmová představení je vstup zdarma.

 

Celý program Filmünnepu je uveden na webových stránkách festivalu: www.filmunnep.hu

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 28.9.2005 0:00
Do: 2.10.2005 0:00

Organizátor:

Pécsi Filmünnep Kht.


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala