Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.4.2019 18:00 - 3.3.2019

Faunovo velmi pozdní odpoledne v Műcsarnok

Komediálně laděný film zachycuje výjevy ze života stárnoucího elegána a svůdce mladých dívek, který se ze strachu před stářím a smrtí zoufale snaží urvat, co se ještě dá, a bezhlavě se vrhá do každého potenciálního milostného dobrodružství.

 

Komediálně laděný film zachycuje výjevy ze života stárnoucího elegána a svůdce mladých dívek, který se ze strachu před stářím a smrtí zoufale snaží urvat, co se ještě dá. Postupně si však uvědomuje, že jeho počínání je marné a bláhové, že ve svém životě spíše ztrácel, než získával. A tak se z Fauna, na první pohled šarmantního a úspěšného muže, stává tragikomická figura zbytečného člověka. Autorky scénáře Věra Chytilová a Ester Krumbachová usilovaly o jakousi moderní commedii dell´arte. Vrstvením komediálních i vážných situací odkrývají hlubší jádro problému, téma stáří a téma zmarněného života. Kromě režisérčina rukopisu dominuje snímku obrazové zachycení Prahy 80. let minulého století a vynikající herecký výkon Leoše Suchařípy.

Série diskuzí "Beszélgetések filmekről" 
Věra Chytilová: Faunovo velmi pozdní odpoledne, 99', 1983
Přednáší Tibor Hirsch

Promítání se lze zúčastnit s kartou Műcsarnok Baráti kör (Klub přátel Műcsarnok), nebo vstupenkou do Műcsarnok platnou v den promítání.

Další promítání série

Místo konání:

Műcsarnok, Budapest, Dózsa György út 37, 1146

Datum:

Od: 3.4.2019 18:00
Do: 3.3.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala