Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.8.2005 0:00 - 0:00

Fantastic 6

Multikulturní festival za účasti šesti středoevropských a východoevropských zemí.

 

 

Na multikulturním festivalu v budapešťském Millenáris Parku se představí kultura a gastronomie ze šesti krajin bývalého komunistického bloku. Jsou to Česko, Estonsko, Chorvatsko, Maďarsko, Polsko a Slovensko.

 

Na festival je vstup volný.

 

 

Rodiny můžou park navštěvovat ráno od 10:00, kde na malé a větší hosty čeká horolezecká stěna, stolní fotbal, basketbalové hřiště, vzdušný zámek. Bude nainstalovaná schematická mapa regiónu – každá krajina bude mít vlastní prostor, kde návštěvníci si mohou prohlédnout turistické pamětihodnosti v malém, a zahrát si on-line kviz.

 

Kromě toho během dne si hosté mohou navštívit on-line fotogalerii, kde budou vystavěná díla předních fotografů, anebo 6 velkorozměrných (3x2 m) pohlednic, za kterými se každý alespoň na malou chvíli může cítit, jakoby stál třeba na pražském Karlově mostu. Na jiném místě se pro změnu dají ochutnat gastronomické speciality zúčastněných zemí (přitom si zájemci mohou odnést také receptury nejoblíbenějších jídel), nemluvě o točeném Budvaru.

 

 

Večerní hudební programy:

 

18:00 * Jazzékiel (Maďarsko)

19:00 * Ez a Divat (Maďarsko)

20:00 * Punjab Kabab Huse – live (Maďarsko)

21:00 * Khoiba – live (Česko)

22:00 * Keyser & Shuriken (Maďarsko)

23: 00 * Marcel`s Street Sonic Squad live (Maďarsko)

24:00 * Eddy meets Yannah – live (Chorvatsko)

1:00 * Innocent Sorcerers – live (Polsko)

2:00 * DJ Orav (Estonsko)

 

 

Ema BrabcováFilip Míšek, členové tvořící základ pražské kapely Khoiba, se stali známými na klubové scéně s moderní kytarovou formací „Roe-Deer“, kde oba působili na postech zpěvačky, respektive kytaristy. Khoiba, která kombinuje rytmickou syntetickou hudbu s melodickým zpěvem vokalistky a promyšlenými ozdůbkami sólové kytary, vydala své první EP v roce 2002, a své doposud jediné album Nice Traps v roce 2004. Zvítězili na prestižní soutěži Jim Beam Music 2002, a od té doby nadále zůstávají kritikou příznivě ohodnocení. Hudební „mix“ styl Khoiby (zajímavé skloubení živé muziky s elektronikou) ukazuje i fakt, že takřka jako jediná česká kapela se účastní festivalů kytarových i tanečních.

 

www.khoiba.org

 

 

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

19.8.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

Ewist s.r.o


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala