Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.4.2013 19:00

Tomáš Sedláček: LISTOVÁNÍ

Anglickojazyčná divadelní inscenace na motivy autorova bestselleru Economics of Good and Evil se představí v Budapešti při příležitosti maďarského vydání knihy. Ve spolupráci s nakladatelstvím Európa a filmovým palácem Atrium.

Experimentální divadelní koláž s groteskními skeči a hudebními vsuvkami vzniklá na základě knihy Tomáša Sedláčka – překážková dráha ekonomie od Eposu o Gilgamešovi po Wall Street – měla v r. 2010 premiéru v Praze na Nové scéně Národního divadla a od té doby s úspěchem obletěla řadu evropských metropolí.

Český ekonom Tomáš Sedláček ve svém světovém bestselleru „Economics of Good and Evil / Ekonomika dobra a zla“ vyjadřuje, zdánlivě bez vyhraněného hodnotícího stanoviska, pochybnosti o moderní matematicko-analytické nauce o národním hospodářství. V souvislosti s hospodářstvím a hospodařením se však stále nabízí otázka po morálce, a s ní také otázka po dobru a zlu. Tomáš Sedláček, podle Yale Economic Review popisovaný jako jeden z „Young Guns: Five Hot Minds in Economics“, studoval na pražské Karlově Universitě, je hlavním makroekonomem jedné z největších českých bank a členem Narodní ekonomické rady vlády ČR v Praze. Budapešť navštívil už vloni na jaře, kdy měl přednášku v Europa Pontu v budínském areálu Millenáris.

Představení se uskuteční ve spolupráci s nakladatelstvím HVG, kde nedávno vyšlo maďarské vydání Sedláčkovy knihy.

Hrají: Lukáš Hejlík, Alan Novotný a Tomáš Sedláček. Režie: Lukáš Hejlík.

Vstupenky: http://www.atriumfilmszinhaz.hu/jegyek
Místo konání:

Átrium Film-színház, 1024 Budapest, Margit körút 55.

Datum:

26.4.2013 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala