Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.8.2014 13:30 - 14:30

DVA na Szigetu

Elektro-akustické duo si řadou úspěšných vystoupení v Maďarsku letos vysloužilo pozvání na srpnový Sziget. Kapela zahraje na scéně, která tentokrát hostí nové a nadějné evropské formace ztělesňující svou hudbou stále živou multikulturní tvář starého kontinentu.

Evropská scéna na Ostrově svobody - the Island of Freedom - je speciálně věnovaná novým a nadějným evropským skupinám, které svojí hudbou skutečně reprezentují ,,starý kontinent" a multikulturalismus. Každý rok je jedna skupina pozvána i ze vzdálenějších kontinentů, letos je to až z Austrálie. V roce 2014 se festival zaměřuje na současnou a trend udávající berlínskou hudební scénu neboť letos slavíme 25. výročí pádu berlínské zdi na mnoha místech festivalu Sziget. Nás může těšit, že i ČR zde má zastoupení.

Konceptem nové Evropské scény je důraz na zvětšování a větší barvitost, spojují se zde bývalá Mambo scéna se scénou Holland meets Hungary, čímž se zprostředkuje skutečně evropská alternativa... je to určitě to pravé místo, kde můžete nalézt nové evropské talenty, kteří jsou už známí ve svých zemích, ale stále se snaží prolomit do mezinárodního věhlasu. V roce 2014 Evropská scéna také slouží jako důležité místo, které představí berlínskou hudební scénu, ale také uvede italské, holandské, španělské a mnoho dalších skupin ze starého kontinentu. Za ČR zde vystoupí skupina DVA, která sklízí úspěchy po celém světě a její poslední album Nipomo vyšlo u US labelu Northern Spy Records.

 

Europe Stage:

3FM Serious Talent goes Sziget (NL)
Amsterdam Klezmer (NL)
Band (NL)
Aucan (I)
BaLaKo (RO)
Ballett School (D)
Caparezza (I)
Carnival Youth (LV)
Charity Children (D)
Compact Disk Dummies (B)
Diaodato (I)
Dubblestandart (A)
DVA (CZ)
Fismoll (PL)
Gloria Boateng (B)
Gubás Gabi és az Éjszakai Nesz (H)
Hornsman Coyote & Soulcraft (SRB)
Kid Simius live (D)
Longital (SK)
Mighty Oaks (D)
Money for Rope (AUS)
Raggalution (SLO)
Rumatera (I)
Salmo (I)
Seward (E)
Siriusmo (D)

Místo konání:

Sziget Fesztivál, Europe Stage

Datum:

14.8.2014 13:30 - 14:30

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala