Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2009 0:00 - 0:00

DNY EVROPSKÉHO KULTURNÍHO DĚDICTVÍ

U příležitosti letošních Dnů evropského kulturního dědictví otevře své brány pro veřejnost historický palác Zichy, sídlo zastupitelského úřadu i Českého centra Budapešť.

 

 

Začátky prohlídek:

sobota 19. září 2009, 16:00, 18:00 a 20:00

 

Další programy: výstava, filmová projekce, koncert, přednáška, gastronomie

 

Ke Dnům evropského kulturního dědictví, jež se konají každoročně pod záštitou Rady Evropy a které se mohou pochlubit několikaletou tradicí v osmačtyřiceti zemích, se Maďarsko připojilo v roce 1999. V tomto duchu se k této sérii akcí přidružují letos poprvé také budapešťské velvyslanectví České republiky a České centrum Budapešť, aby společně představily své sídlo, historický palác Zichy, a to včetně prostor, které jsou jinak veřejnosti nepřístupné.

Budova z konce 19. století, nacházející se v VI. odvodu na rohu ulic Rózsa a Szegfű, byla původně majetkem hraběte Jenő Zichyho. Po několikeré změně majitele se stala v roce 1910 sídlem spolku Művészház. Od roku 1922, kdy získal budovu československý stát, fungovala střídavě jako velvyslanectví a sídlo Československého obchodního oddělení. Po rozdělení Československa v roce 1993 přešel dům do majetku nástupnického státu České republiky a od roku 1997 funguje jako sídlo jejího zastupitelského úřadu. V budově se nachází také český kulturní institut, České centrum Budapešť. U příležitosti Dnů evropského kulturního dědictví se mohou návštěvníci těšit také na výstavu, filmovou projekci, koncert, přednášku a gastronomické překvapení.

 

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

19.9.2009 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala