Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.12.2018 20:00 - 22:00

Divadlo Continuo: Noon

Divadelní představení, které připomíná život a tvorbu Natálie Gorbaněvské, která byla jedna z "osmi statečných".

Spolu s jazykovědcem Konstantinem Babickym, básníkem Vadim Delonom, pracovníkem Valadiírem Dremlyugaom, specialistou na anglickou filologii Viktorem Fainbergem fyzikem Pavelem Litvinovem, jazykovědkyní Larisou Bogoraz a studentkou Tatyanou Baeva se všichni zúčastnili mírové demonstraci na Červeném náměstí proti okupaci Československa zadaném Varšavskou smlouvou. Demonstrace byla potlačena po pár minutách za pomoci tajných agentů KGB a účastníci byli odvezeni do vazby. Pak byli na výslechu, uvězněni v celách, anebo zasláni do exilu, na pracovní tábory nebo do psychiatrických vězeňských zařízení.

25. srpen 1968 mladá útlá žena přichází na Červené náměstí v Moskvě. Tlačí před sebou kočár s její 3-měsíčmím synem. Pod přikrývkou dítěte je schovaný plakát s nápisem „Pro váš i náš mír“. Žena si sedne na chodník spolu se sedmi dalšími lidmi. Všichni rozprostřou své plakáty v momentu kdy hodiny na Spašské věži odbiju na oběd.

Oběd spájí spolu dokument a divadelní představení, které sleduje demonstraci z 25. srpna 1968 a je doplněn vizuálním uměním a fyzickým divadlem plným silných scén inspirovaných tvorbou Natalie Gorbanevkej , Vadima Delona a jiných sovětských disidentních autorů z období 1960 až 1970. Vizuální stránka projektu je konceptem Pavla a Heleny Štouračsých. Hudba doprovázeejíci divadlo je od sáčkového kvarteta Elia Morettiho.

Facebook událost

Režie: PAVEL ŠTOURAČ
Koncept: DIVADLO CONTINUO
Dramaturgie: DIVADLO CONTINUO, MAREK TUROŠÍK
Scéna: HELENA ŠTOURAČOVÁ, PAVEL ŠTOURAČ
Hudba: ELIA MORETTI & kol.
Světlo: JAN HUGO HEJZLAR
Technická spolupráce: MARTIN HAMOUZ
Hrají: KATEŘINA ŠOBÁŇOVÁ, SARA BOCCHINI, NATÁLIA VÁŇOVÁ, 
MARTIN JANDA, FELIX BAUMANN, PAVEL ŠTOURAČ, 
VERONIKA LINHARTOVÁ (housle, zpěv) JOHN – ROBIN BOLD (kytary, elektronika) 
PETR TICHÝ (basa), URBAN MEGUŠAR (violoncello)
Produkce: MARKÉTA KREJČOVÁ, KRISTÝNA ŘEPOVÁ, ZUZANA BEDNARČIKOVÁ, ART PROMETHEUS
Partneři projektu: LA FABRIKA, ŠVESTKOVÝ DVŮR, ART PROMETHEUS, UBERGANGE
Projekt podpořen Ministerstvem kultury české republiky, Město Praha, SOUTH-BOHEMIAN REGION, THE STATE CULTURAL FUND OF THE CZECH REPUBLIC, ŽIVOT UMĚLCE FOUNDATIONMísto konání:

Budapest, Soroksári út 164, 1095

Datum:

5.12.2018 20:00 - 22:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala