Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.10.2007 0:00 - 16.10.2007 0:00

CZECH GRAND DESIGN 2006 výstava

Výstava o vítězích výroční ceny Akademie Designu ČR

Výstava Czech Grand Design vznikla k prvnímu ročníku vyhlášení Výročních cen Akademie designu ČR / Czech Grand Design za rok 2006. Slavnostní vyhlášení proběhlo 24. 2. 2007 ve Dvořákově síni pražského Rudolfina a koproducentem výstavy se stalo Uměleckoprůmyslové museum v Praze, které ji hostilo ihned po vyhlášení cen v týdnu od 27. 2. do 4. 3. 2007.

 

Architekturu výstavy vytvořili Jan Němeček a Michal Froněk ze studia Olgoj Chorchoj.

 

Výstava je souborným vhledem do nominací prvního ročníku. Představuje nominované ve všech osmi kategoriích: produktový designér roku, grafický designér roku, módní fotograf roku, módní designér roku, výrobce roku, prodejce roku, objev roku – Cena České spořitelny a Síň slávy. Akademie designu se rozhodla udělit ještě titul Grand Designer roku a to tvůrci, který získal nejvíce nominací napříč všemi kategoriemi.

 

K celému projektu je vydán katalog, kde je opět každému nominovanému a vítězi věnován prostor pro presentaci vítězných produktů a realizací.

 

V Uměleckoprůmyslovém museu v Praze navštívilo výstavu během týdne 2 435 lidí, což dokazuje velký zájem široké veřejnosti o českou designovou scénu a dění.

 

Pro velký zájem a úspěch výstavy a celého projektu ocenění českých tvůrců a designérů, se výstava dále přemisťuje zatím po celé České republice, ale má i zahraniční ambice. Česká Centra, která mají zastoupení po celém světě projevila zájem o výstavu letošní, ale hlavně pak o výstavy následující, které vzniknou s dalšími ročníky Výročních cen Akademie designu ČR.

 

 

Generálním partnerem prvního ročníku Czech Grand Design a také ročníku následujícího se stala společnost Karlovarské minerální vody, a.s. Hlavním partnerem se stala Česká spořitelna, která již léta podporuje český design, především prostřednictvím generálního partnerství doprovodného programu dnů designu v Praze Designblok. 

Partnery dále byly prestižní firmy Vitra koncept, Sipral, UPP.

Velké poděkování patří Uměleckoprůmyslovému museu v Praze a České filharmonii.

 

Mediálními partnery Czech Grand Design byli Architekt, Blok, Český Rozhlas 3 – Vltava, Development news, Design Guide, Dolce Vita, iHNed.cz, Moderní Byt, Radio 1, Reflex, www.designblok.cz

 

První ročník Czech Grand Design se konal pod záštitou Ministra kultury České republiky pana Mgr. Václava Jehličky, ministra průmyslu a obchodu pana Ing. Martina Římana a primátora hlavního města Prahy pana MUDr. Pavla Béma.

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 10.10.2007 0:00
Do: 16.10.2007 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala