Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

28.9.2017 - 1.10.2017

Čeští autoři na festivalu IX. Budapest Transzfer

28.9. – 1.10. se uskuteční 9. ročník festivalu Budapest Transzfer. Během nějj se představí také několik českých účastníků jako například Michal Žantovský, Ondřej Štindl nebo Pavel Zajíc.

 

Program:

Čtvrtek 28.9.

17:30 - Budoucnost Visegradu po roce 1989

Jaká byla vize spojující inteligenci střední Evropy před změnou režimu a jaký byl význam jejich společných idejí z pohledu budoucího osudu našich zemí? Čtyři vlivní středoevropští intelektuálové diskutují o tom, jak se v posledních desetiletích změnila jejich vize budoucnosti.

Host: Michael Žantovský


19.00 - UTOPIA501

Mladí spisovatelé z Maďarska a Visegrádské čtyřky, popustili uzdu fantazie a zapsali, jak dnes vidí naši budoucnost.

Host: Pavla Horáková

 

Pátek 29.9.

17.00 - Budoucnost literatury, čtení

Současný kulturní obrat (jehož nejdůležitější hnací silou je kulturní digitalizace) nese dichotomii obtížně zpracovatelnou nejen pro ty, kdo pracují v institucionálním rámci literatury, ale také vyvolává základní otázky týkající se budoucnosti vzdělávání a kultury obecně.

Host: Olga Pek(ova)

 

Sobota 30.9.

18:00 - Mondschein - autorské čtení

Mondschein vypráví o světě, který ztratil všechny své lidské vlastnosti. Několik katastrof po nás, když otázky geografie s globálním významem už nejsou důležité a nikdo neví, že příběh může mít jiný konec než sebevraždu.

Host: Ondřej Štindl

 

19:00 - Budoucí vize z pohledu generace Y a Z

Diskuse o zkušenostech a budoucí vizi generací Y a Z, nejnovější literární trendy, přijetí literatury a společensko-kulturní identity. Zvyšování otázek ohledně soudržnosti a sdílených identit v regionu, zda existuje silné spojení mezi umělci a kulturními profesionály ze čtyř zemí a jak vidí regionální trendy a zájem o sebe navzájem.

Host: Pavel Zajíc

 

Místo konání:

PIM, Budapest, Károlyi utca 16, 1053

Datum:

Od: 28.9.2017
Do: 1.10.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala