Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

1.2.2018 - 4.2.2018

České soubory na studentském mezinárodním divadelním festivalu FACT

1. - 4. února 2018 proběhne již druhý ročník mezinárodního festivalu vysokých uměleckých škol FACT (Festival Arts Cinema Theatre). Českou republiku zastoupí Akademie múzických umění v Praze a Janáčkova akademie v Brně.

DAMU (Divadelní fakultra Akademie múzických umění v Praze)

 Touring Turing 

Simulátor
Interaktivní hra, ve které mají osoby C až H za úkol rozlišit, kdo z postav A a B je člověk a kdo je stroj napodobující člověka.

Hrají: B. Jedinák, P. Erbes (3. RD bc.), J. Tomšů (2. Sc bc.), K. Císařová, E. Jeřábek (3. H bc.)
Režie: J.Havelka

 

 


JAMU (Janáčkova akademie múzických umění, Brno)

Jean Giradoux: Electra 

Mladí divadelníci přenesli konflikt na půdorysu klasické antické tragédie do současnosti. Lokalizovali jej do prostředí okresního maloměsta s řeckou národnostní menšinou. „Inscenaci situujeme do zákulisí fiktivního kulturního domu ve velmi reálném Krnově s průhledem do sálu, ve kterém právě probíhají Řecké slavnosti početné řecké komunity. Ve druhé polovině dochází k jakési dekonstrukci a z lokálního konfliktu se ocitáme v abstraktním prostředí, ve kterém je myslitelná tragédie antických rozměrů,“ dodala dramaturgyně. Scénografie je dílem Jana Matýska.  O hudbu se postaral skladatel Vojtěch Dlask, který inscenaci kromě původní hudby vybavil i citacemi a parafrázemi řeckého i českého popu. Část hudby také naživo produkuje přímo herecký ansámbl. 


Hrají: Magdalena Straková, Natálie Golovchenko, Petra Schovánková, Klára Anna Satinská, Barbora Bezáková, Stanislav Hajduková, Karel Vondrášek, František Maňák, Viktor Harangi, Štěpán Princ, Jakub Spišák, Mark Hochmann, Pavel Šupina

Překlad: Jindřich Hořejší
Dramaturgie: Karolina Ondrová
Scénografie: Jan Matýsek
Hudba: Vojtech Dlask
Režie: Michal Zetel

Délka představení: 135 min. včetně 20 min. přestávky

 

Místo konání:

Datum:

Od: 1.2.2018
Do: 4.2.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala