Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

2.12.2016 - 4.12.2016

České kulturní fórum 2016

Nezávislý soubor Kompánia Színházi Társulat se specializuje na projekty mezinárodní spolupráce. Po projektech s Thajskem (2012), Jižní Koreou (2013), Polská (2014) a Tureckem (2015) přichází na řadu Česká republika.

Ve spolupráci s českou skupinou Masakr Elsinor proběhne ve dnech 2. - 4. prosince  performance "Okamžité umění" pod vedením Gábora Gody a  divadelní workshop pod vedením László Lukácse a Tomáše Soldána.

Skupinu Masakr Elsinor (CZ) založil dramaturg a dramatik Ondřej Novotný společně s Tomášem Soldánem a Petrem Míkou.

Ondřej Novotný (1984) vystudoval Tvorbu textu, scénáře na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka v Praze a Divadelní dramaturgii na DIFA JAMU v Brně. V současnosti je zaměstnán jako pedagog na Pražské konzervatoři a Konzervatoři Duncan Centre v Praze.  Je autorem scénářů pro divadlo (například Divadlo Husa na provázku nebo A studio Rubín) a několikrát spolupracoval i s Českým rozhlasem. Jako dramaturg a herec formuje nezávislou divadelní skupinu Masakr Elsinor.

Tomáš Soldán (1983) vystudoval JAMU. Již od studií pracuje pro Český rozhlas. Společně s O. Novotným založili Divadlo D´Epog a později Masakr Elsinor.  Pravidelně spolupracuje se zahraničními soubory – maďarskou skupinou Kompánia a lotyšským divadlem Dirty Drama. Při práci hledá spojení textů a hlasu s moderní a neotřelou hudbou a zvukem. Zachycení jednoho konkrétního okamžiku, neměnitelného a pomíjivého tady a teď do pevné rozhlasové, divadelní nebo literární formy. 

 

 

Helyszín és időpont: Artus Kortárs Művészeti Stúdió, Budapest, 2016.12.04, 20h

Résztvevők:

Cseh közreműködők: Tomáš Soldán, Anne-Francois Joseph, Ondřej Novotný, Petr Míka, Mirek Posvic

Magyar közreműködők: Mayer Zita, Szalay Henrietta, Kemény Rozália, Makkai Dániel, Mózes Zoltán, Debreczeni Márton, Nagy Csilla, Bakó Tamás

Zene: Lukács László, Mandala System zenekar

Rendező: Goda Gábor

 

(F)eltűnés

 színházi workshop

 

A Kérész Műveket megelőzően, 3 napos műhelymunkát tervezünk a cseh alkotókkal, amely során egymás színházi hagyományaiból merítve, és egymás formanyelvét megismerve, a feltűnés-eltűnés tematikát járjuk körül, a mai napig „eltűntnek” nyilvánított Karel Šebek cseh költő művei és élete tükrében.     

helyszín: Artus stúdió, Budapest, 2016.12.2.-4.

workshopot vezetik: Tomás Soldán (Masakr Elsinor,CZ) és Lukács László(Kompánia,HU)

résztvevők: Tomáš Soldán, Anne-Francois Joseph, Ondřej Novotný, Petr Míka,  

Magyar közreműködők: Mayer Zita, Szalay Henrietta, Kemény Rozália, Makkai Dániel 

Místo konání:

Artus Kortárs Művészeti Stúdió, 1116 Budapest, Sztregova u. 7.

Datum:

Od: 2.12.2016
Do: 4.12.2016

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala