Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.5.2019 - 12.5.2019

Csirimojó na 15. mezinárodním festivalu komiksu v Budapešti

Knížku Podivuhodná robotí expedice a další publikace vydavatele najdete na 15. mezinárodním festivalu komiksů v Budapešti.

Nakladatelství Csirimojó bylo založeno v roce 2017 a specializuje se na vydávání knih pro mládež a děti a podporování malých vydavatelů z okolních zemí. Během festivalu si můžete prohlédnout knihu Podivuhodná robotí expedice, ale i další tituly.

Podivuhodná robotí expedice

Lidská populace dávno neexistuje a roboti o ní nemají ani tušení. Přesto se nenápadně vydávají v jejích stopách. Vysílají dva cestovatele, Williama a Meriwethera, aby zmapovali zdroje a prozkoumali nová území. Začíná tak fantastická výprava napříč teritoriem, kde se kdysi nacházely Spojené státy. Objevitelé procházejí četnými zkouškami, vodou, horami i lesem a všechny pozůstatky lidského osídlení si vysvětlují tragikomicky špatně. Jak si poradí s objevem nepochopitelných vynálezů? A přestanou si konečně vjíždět do drátů?

Roboti v komiksech podsouvají dětem i dospělým základní otázky existence s neuvěřitelnou lehkostí. Komiksově pojatá kniha určená dětem i dospělým, kteří milují humor, dobrodružství a sci-fi. Neuvěřitelně vážný text Taťány Rubášové a originální vizuální svět Jindřicha Janíčka vás určitě nadchnou!

A 15. Budapesti Nemzetközi Képregényfesztivál teljes programja
15th International Comics Festival in Budapest

 

Místo konání:

Dürer Kert, Budapest, Ajtósi Dürer sor 19-21, 1146

Datum:

Od: 8.5.2019
Do: 12.5.2019

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala