Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.6.2008 0:00 - 21.6.2008 0:00

CARGO - ART IN BOX výstava

CARGO 2008

 

OBČANSKÉ SDRUŽENÍ CARGO A ČESKÁ CENTRA V BUDAPEŠTI, BUKUREŠTI A SOFII PŘIPRAVUJÍ SPOLEČNOU VÝTVARNOU AKCI VE VEŘEJNÉM PROSTORU.

Místem jeho konání pro rok 2008 se stanou Budapešť, Bukurešť a Sofie. Zúčastní se ho současní výtvarní umělci/kyně z České republiky a umělci/kyně z hostitelských zemí.

Uskuteční se v období červen až listopad 2008 v netradičních veřejných prostorách zmíněných měst. Akce je spolupořádána Českými centry v jednotlivých městech, které se podílejí na jejím průběhu i propagaci.

Jedná se již o druhý ročník tohoto projektu. První ročník se uskutečnil s názvem Art in Box v Budapešti v červnu 2007 (více na http://art in box.ooz.hu). Akce byla velmi kladně přijata veřejností a nemalou pozornost mu věnovala také média. Upoutala především svým začleněním do města, kde mohla oslovit daleko větší počet diváků než v uzavřené galerii. V příštím roce se projekt objeví i v dalších evropských metropolích jak je Brusel nebo Moskva.

V letošním ročníku se klade důraz na samotný proces tvorby umělců, na průběh instalace děl. Náhodní chodci i informovaní diváci budou mít možnost pozorovat celý čas vzniku uměleckého díla, jeho postupný několikadenní zrod a jeho umístění a komunikace v prostoru. To je také jeden z nejvýraznějších akcentů celého projektu – proces tvoření, vzájemné sledování a dialog mezi uměním, tvůrci, diváky a konkrétním místem. Kritériem výběru umělců pro Cargo 2008 byla právě ona schopnost improvizace, reakce a práce s prostorem. Jsou mezi nimi výrazné postavy české výtvarné scény i studenti Akademie výtvarného umění.

Vystavujíci umělci v Budapešti:

Bíró Tamás, Bystřický Oldřich, Cziner Máté, Csordás Levente, Cridle Georgina, Damcová Tereza, Gažiová Ladislava, Haubelt Jan, Herczku András, Chalánková Vendula, Klicova Marketa, Kotrba Martin, Lakos Tamás, Smetana Matěj, Szabó Levente, Takáč Viktor, Zahoranský Dušan

7.6.2008, ve 22.00 hod.

Prezentace českého VIDEOART-u

Místo konání: 

V salonku restaurace Kőleves vendéglő, 

Budapest, VII. ker. Kazinczy u. 35.

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 7.6.2008 0:00
Do: 21.6.2008 0:00

Organizátor:

CARGO o.s., ASZEM Budapest


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala