Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

24.1.2018 - 28.1.2018

České dokumenty na Budapest International Documentary Film Festival

Dramaturgie nejvýznamnějšího maďarského festivalu dokumentárního filmu vybrala pro rok 2018 filmy dva českých dokumentaristů: Jmenuji se Hladový bizon Pavla Jurdy, a Miluj mě, jestli to dokážeš Dagmar Smržové.

 

 

Miluj mě, jestli to dokážeš BIDF | CŠFD

26.01.2016. l sál č.11 l 10.00
 

26.01.2016. l sál č.10  l 16.45

 


Dokument Dagmar Smržové otevírá tabuizované téma sexuální asistence pro hendikepované a nabízí citlivý pohled do intimního života lidí s postižením. Všichni chceme milovat a být milováni. Zdraví nebo nemocní, silní nebo slabí ... Stejně tak Adam a dva Tomášové, hendikepovaní mladíci, jejichž touha po ženské náruči zůstává nenaplněna. Pak se ale rozhodnou to změnit a vydají se na dobrodružnou cestu za vlastním uspokojením... Budeme je litovat nebo jim fandit? Bude nás to pobuřovat, nebo pro ně najdeme pochopení..? Sex a intimní život lidí, kteří nejsou mladí, krásní, svižní a fyzicky schopní, bývá mnohdy považován za něco nemístného, nebo vlastně neexistujícího. Přesto tady je. Režisérka Dagmar Smržová otevírá toto tabuizované téma na příběhu trojice mladíků, kteří se rozhodnou, že se nevzdají své touhy po lásce. Svým filmem demonstruje úskalí, která jim kladou jejich postižení, a dotýká se tak v České republice zatím málo známého tématu sexuální asistence.

režie: Dagmar Smržová

 


Jmenuji se Hladový bizon BIDF | CŠFD | IMDB

25.01.2018. l sál č. 13 l 17.30

26.01.2018. l sál č. 10 l 12.30

Příběh Jana, který se narodil nevidomý a postupně se mu zhoršuje i sluch, se odehrává se převážně v indiánské rezervaci v Novém Mexiku. Hlavní hrdina Jan, který si říká Hladový Bizon, se vydává z Moravy za medicinmanem kmene Navahů, aby u něj podstoupil ozdravný rituál. Divák je postupně vtahován do Bizonova světa a ve finále zakouší takřka tělesný zážitek výstupu na horu Shiprock. Přežijí Bizonovy romantické představy o životě Indiánů konfrontaci s realitou?

režie: Pavel Jurda

 

 

Budapest International Documentary Festival: http://bidf.hu/home/

Místo konání:

Uránia Nemzeti Filmszínház - Budapest, Rákóczi út 21, 1088

Datum:

Od: 24.1.2018
Do: 28.1.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala