Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.1.2014 17:30 - 16.2.2014

Bátor Tábor - Tábor Odvahy hledá dobrovolníky

Pokud vedle maďarštiny mluvíte česky, polsky nebo slovensky a máte chuť stát se dobrovolníkem na letním táboře, Bátor Tábor hledá právě Vás! Pojďte se zapojit do letního tábora, kde máte zároveň možnost rozvíjet své jazykové a odborné znalosti a osobní kompetence pomocí zážitkové terapie v různorodé společnosti.

Maďarská nadace Bátor Tábor se stala v roce 2001 středoevropským centrem nabízejícím komplexní terapeutické rekreační programy pro děti, které jsou léčeny s nádorovým onemocněním, diabetem, chronickým zánětem kloubů či hemofilií.

Od roku 2008 jsou pro dětské pacienty s nádorovým onemocněním organizovány taktéž mezinárodní turnusy.

Bátor Tábor není o nemoci nebo omezení, ale o životě, příležitostech a soudržnosti. Program tábora je pro děti zážitkem, který zvyšuje jejich sebevědomí a sebeúctu, a tím pádem umožňuje i odvážnější návrat do každodenního života.

Jazykem tábora je maďarština, takže na mezinárodních turnusech hrají zvláštní roli dobrovolníci, kteří umí jak maďarsky, tak i česky, slovensky nebo polsky: tito dobrovolníci jsou tak zároveň (neprofesionálními) tlumočníky a kamarády, kteří usnadňují komunikaci a celý chod tábora.

Na mezinárodních turnusech tedy tlumočník - dobrovolník vytváří spojení mezi rozdílnými jazyky, kterými mluví děti a jejich kamarádi. Dobrovolníci dětem nejen tlumočí, ale doprovází je během jejich zážitků, radostí a rozvoje jejich schopností.


Podrobnosti najdete na stránkách:

http://www.batortabor.hu/hun/onkentesseg-3/tabori_onkentesseg-742/0/tolmacs_es_kisero_cimbora_feladatkor-749

 

Termíny mezinárodních turnusů:

II. turnus 28. června - 5. července 2014 (děti ve věku 14 až 18 let)

IV. turnus 26. července - 2. srpna 2014 (děti ve věku 7 až 14 let)

 

Pokud máte zájem zúčastnit se letního mezinárodního turnusu, máte možnost do 16. února na  http://onkentes.batortabor.hu .

 

V případě dotazů se neváhejte obrátit na Ambrus Kiss na a.kiss@batortabor.hu !

 

Místo konání:

Szegfű u. 4.
1063 Budapešť
Maďarsko

Datum:

Od: 30.1.2014 17:30
Do: 16.2.2014

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala