Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

31.5.2019 14:30 - 1.6.2019 3:00

Bastl Instruments na happening Három Holló

Exkluzivní ukončení sezóny v Three Raven s českými, slovenskými a maďarskými umělci.

Událost na Facebooku

BASTL Instruments (CZ) : live showroom / 14:30-20:30
Bastl Instruments je komunita v Brně žijících kutilů, kteří se dlouhodobě věnují vývoji a výrobě elektronických hudebních nástrojů. Jejich modulární synťáky a kapesní samplery jsou známé po celém světě. V showroomu si návštěvníci mohou na vlastní kůži vyzkoušet jejich unikátní produkty.

Gyenes Gábor (SK / HUN): výstava / 14: 30-20: 30
Autor započal své studium na Slovenské technické univerzitě v Bratislavě (STU). Po ukončení bakalářského studia pokračoval na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě - obor grafika a jiná média, kde skončil v roce 2012. V roce 2017 úspěšně získal doktorát na Akademii umění v Banské Bystrici. Ve své tvorbě se aktivně věnuje digitální a klasické grafice, pracuje s objekty a ilustruje. Návštěvníci budou moci zhlédnout jeho nejnovější videotvorbu s názvem "STIGMA".

NOBJECT || project : performance two openings | 21:10 & 22:20
Ambientní experimentální stage performance, která zkoumá hranice těla, podvědomí a projevy fyzikality analogového prostorového zvuku. V průběhu této jedinečné performance diváci zažijí konfrontaci rozšíření svého fyzického vnímání, a odkryjí tak nepoznané vnitřní hranice vlastní subjektivní percepce. Performeři během představení experimentují s prostorem, tělem a imaterializací aktuální přítomnosti. Projekt vychází z koncepce ambivalentního vymazávání-spojování hranic divadelního, fyzicky performativního (pohybového) a výstavního (galerijního) prostoru.
*60 min.
*představení bez mluveného slova
*PREMIÉRA|Budapešť

Interpretace, performance: Petra Krbaťová (SK), Barbara Rusnáková (SK), Kristína Šérová (SK)
Kozultantka: Katharina Senk (AUT)
Malby (projekce): Jakub Scholtés (SK)
Koncepce, sound&stage direction: Tibor Nagy Grosso (SK/HUN)

♮ Entérier Postsound ♮: 23:30 - 03:00 Stant, Ye'yig, Dr. Gros, Buckowskij

Až do konce - přímo v kotli Drei Raben se odehraje nefalšovaný sound happening. Stant přiletí zahrát přímo z Vídně jako protagonista a člen brněnské (CZ) Bastl crew. Ye'yig je vyznavačem a milovníkem estachologického zvuku a elektra. Dr. Gros je skutečným tanečním chiropraktikem, který vyznává kult energických pohybů kostí. Buckowskij se premiérově představí budapešťskému publiku jako specialista fúzí latinskoamerických zvuků.

Lístek na místě: 3000 HUF
Předprodej - 2. vlna: 2000 HUF
L̶i̶m̶i̶t̶o̶v̶a̶n̶ý̶ p̶ře̶d̶p̶r̶od̶ej̶ -̶ 1̶.̶ v̶l̶n̶a̶:̶ 1̶4̶9̶9̶ H̶U̶F̶
Student: 1500 HUF
Lístek pro příznivce umění: 4000 HUF

Organizátoři/Partneři: ÖÜ cross-mediart happenings platform, NOBJECT projekt, Slovenský institut v Budapešti, Pro Progressione, Három Holló

Místo konání:

Három Holló / Drei Raben, Budapest, Piarista köz 1, 1052

Datum:

Od: 31.5.2019 14:30
Do: 1.6.2019 3:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala