Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

20.3.2019 18:00

Artist talk s Julianou Höschlovou

V rámci Visegrad Artists Residency – programu vizuálního a zvukového umění, stráví Juliana Höschlová, multimediální umělkyně z Prahy, tři měsíce v organizaci Asociace studio mladých umělců (FKSE).

 

Ve své prezentaci nahlédne do myšlenek a zdrojů, o které se dlouhodobě zajímá. V poslední době se zabývá především tématem hyper-spotřeby, tedy nadprodukcí, mediálním dopadem efektu paniky, a hledáním tématu naděje ve scénářích blízké budoucnosti.

 

Juliana Höschlová (*1987) je multimediální umělkyně z Prahy. Pracuje především na vytváření kresby, performancí a instalací, reflektujících vztah člověka a životního prostředí v sociálně-politickém kontextu.. V roce 2010 se stala laureátkou Ceny NG 333, udělovanou Národní galerií v Praze. Připravila řadu výstavních projektů pro galerie v České republice i v zahraničí, kde se také zúčastnila několika uměleckých rezidencí. Vedle své umělecké praxe je spoluzakladatelkou projektu „Návštěva“ s potenciálem kritického myšlení prostřednictvím videoartu a v roce 2010 realizovala projekt mapování současné umělecké scény v Taipei.


http://www.julianahoschlova.com/
http://www.navsteva.network/
http://xxfieldxx.blogspot.com/

Prezentace bude probíhat v angličtině a bude zdarma pro všechny účastníky.

Událost je podporována Mezinárodním visegrádským fondem.

https://www.visegradfund.org/

 

Místo konání:

FKSE Stúdió Galéria, Budapest, Rottenbiller u. 35, 1077

Datum:

20.3.2019 18:00

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala