Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.5.2018 16:00 - 31.5.2018

12 světů - čeští ilustrátoři dětských knížek

Výstava představuje dílo 12 ilustrátorů současných českých knížek pro děti. Ilustrace těchto 12 všestranných autorů se však nalézají nejen v dětských knihách, ale i dalších médiích, ať už se jedná o komiks, film, představení, fotografii, aj. Každý z autorů tak na výstavě představuje svůj originální styl s vlastní uměleckou hodnotou.

Výstava představuje práci dvanácti současných českých ilustrátorů a komiksářů mladší a střední generace, kteří patří mezi hvězdy svého oboru a slaví úspěch u kritiky a čtenářů čím dál častěji i v zahraničí. Například Galina Miklínová Lichožrouty ve filmu, Lucie Lomová s komiksovými alby Anna chce skočit a DivošiPetr Nikl se svými všetečnými tvůrčími aktivitami, kde propojuje slovo s obrazem, akcí, zvukem.

Současná česká ilustrace a komiksová tvorba je v zenitu. Jestliže včera byla skloňována jména Zdeněk Miler, Květa Pacovská, Miroslav Šašek, Jiří Trnka, Štěpán Zavřel nebo Helena Zmatlíková, dnes se jim svými výkony směle rovná dvanáctka zastoupených. Každý z nich má jedinečný rukopis, každý vytváří svůj vlastní svět. A kolik světů znáš, tolikrát jsi člověkem.

Autorem výstavy je literární a výtvarný kritik Radim Kopáč (1976), autor řady publikací z dějin literatury a kultury, například Praha erotická (2017), Ve sladké tísni klína. Erotika v české literatuře od počátků po dnešek (2016), Nevěstince a nevěstky. Obrázky z erotického života Pražanů (2013).

 

Událost: https://www.facebook.com/events/208033646628098/

Vystavující:

David Böhm
Pavel Čech
Dan Černý
Reáta Fučíková
Lucie Dvořáková
Vendula Chalánková
Lenka Jasanská
Lucie Lomová
Galina Miklínová
Petr Nikl
Jaromír Plachý
Vhrsti

Kurátor: Radim Kopáč

Výstavu otevře Flóra Peťovská, překladatelka, spolupracovnice Cseh Centrum
K vidění do konce května po dohodě na čísle: + 36 1 200 8713

#nemcsakkisvakond #eunic

 

Místo konání:

Budapest XII., Szarvas Gábor utca 8c

Datum:

Od: 5.5.2018 16:00
Do: 31.5.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala